زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود

زیارت امام حسین(ع) موجب بخشیده شدن گناهان می شود

نماینده بعثه رهبری در کربلا درگردهمایی روحانیون و مداحان با اشاره به حدیثی درمورد فضیلت زیارت سیدالشهداء گفت: هرکسی در شب و روز جمعه حضرت امام حسین(ع) را زیارت کند خداوند متعال گناهان او را می بخشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج؛ حجت الاسلام والمسلمین حسین بهجتی مسئول دفتر نمایندگی بعثه رهبری در کربلا افزود: کسانی که بدون زیارت امام حسین (ع) از دنیامی روند در قیامت خیلی حسرت می خورند، ولی کسانی که زائر آن حضرت بوده اند، خوشحالند و در بهشت همسایه ائمه(ع)می شوند و حتی توشه و مسکن این افراد در قیامت با حضرت سیدالشهداء(ع) است.


وی با اشاره به وظایف روحانیون ومداحان گفت: یکی از رسالت های همه ما موعظه است لذا باید زائران را ارشاد و موعظه کنیم.


نماینده بعثه رهبری درکربلا، با تاکید بر لزوم بیان مسائل اعتقادی، دینی و اخلاقی به زائران گفت: شما باید در سخنان خود این سه محور را متناسب با سطح علم و درک آنان تبیین کنید .


وی به نصیحت های لقمان به فرزندش اشاره کرد و گفت: لقمان حکیم به فرزندش پایبندی به مسایل اعتقادی، عملی و دستورات الهی ودینی و اخلاقی را  سفارش کرد.


وی از روحانیون و مداحان خواست این مسائل را به زائرین گوشزد نمایند و به آنان بگویند در مقابل حق چون و چرا نکنند.


حجت الاسلام بهجتی نقش روحانیون ومداحان در ارشاد امور اعتقادی و مسایل دینی، معنوی و اخلاقی  به زائران اهل بیت(ع) را یادآور شد و گفت: لقمان به پسرش می گوید اگر سخن گفتن و حرف زدن، «نقره» است بدان سکوت از «طلا»ست.


‏وی همچنین به شخصیت مرحوم علامه طباطبایی اشاره کرد و گفت: علامه طباطبایی اکثر اوقات سکوت می کرد و تا سوال نمی‌کردند جواب نمی‌داد، سوال هم که می کردند، خلاصه جواب می داد و آنچه را که نمی دانست باصراحت می گفت؛ نمی‌دانم .


 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران