وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟ وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟ وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟ بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟ وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟ وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟ وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟ وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟

وظایف مومنین در قبال قرآن چیست؟

خطیب بعثه مقام معظم رهبری با استناد به آیات 22 و 23 سوره مبارکه حجر به وظایف مومنین در قبال قرآن را چنین برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج از نجف اشرف، سخنران بعثه مقام معظم رهبری در جمع زائران ایرانی حاضر در مسجد عمران ابن شاهین حرم مطهر امیرالمومنین (ع) گفت: ما در قبال این مجموعه قرآنی سه وظیفه مهم داریم یکی خواندن آن است یعنی حضور بر سر سفره قرآن و خواندن آیات آن از وظایف آحاد مسلمانان است. صاحب این مضجع شریف علی (ع) می فرماید: "البیت الذی یقراء فیه القرآن یتراء لاهل السما کما تتراء النجوم لاهل الارض" خانه ای که در آن قرائت قرآن می شود از آنجا برای اهل آسمانها نور افشانی می کند.

وی با اشاره به آیه آخر سوره مدثر "فقراو ماتیسر من القرآن"  افزود: خواندن بسیار مهم است در بعضی از آیات قرآن در یک آیه این موضوع دو بار تکرار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین فرشاد یزدی دومین وظیفه انسان مومن را تأمل و تدبر در آیات دانست و گفت: با اندیشیدن و تفکر در آیات قرآنی بایدها و نبایدها را یاد بگیریم.

وی با استناد به روایتی از امام رضا (ع)  خطاب به زائران گفت: اگر می خواهید در راه قرآن باشید حداقل روزی 50 آیه را تلاوت کنید، تلاوت همراه با فکر و تدبر در قرآن و قرار دادن آن در سرلوحه زندگی در اولویت است.

در خاتمه با مرثیه‌سرایی و سینه‌زنی آقای زمانی مداح اعزامی از بعثه مقام معظم رهبری پایان‌بخش این مراسم معنوی بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران