زائرسرا ویژه مردم چهارمحال و بختیاری در کربلا ساخته می‌شود

مسئوول امور روحانیان ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری از خرید ملکی مسکونی در کربلا با هدف ساخت زائرسرای مردم این استان خبر داد.

حجت الاسلام البرز رئیسی، مسؤول امور روحانیان ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از تلاش برای تهیه ملکی مسکونی در کربلا با هدف ساخت زائرسرای حضرت ابوالفضل(ع) برای مردم این استان خبر داد.


وی با بیان اینکه جمعیت یک میلیون نفری استان چهارمحال و بختیاری ولایتی هستند، گفت: همراه استاندار استان پیگیر این موضوع هستیم تا ملکی را در کربلا تهیه و خریداری کرده و عملیات احداث زائرسرای مردم چهارمحال و بختیاری ها را آغاز کنیم.


مسئول امور روحانیان ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری در ادامه از اعزام سه گروه هشت نفره همراه سه مهندس از استان برای بازسازی سامرا خبر داد، در حالی که سال گذشته بیش از 120 نفر نیرو از این استان برای بازسازی عتبات اعزام شده بود.


وی علت اعزام نیروی کمتر نسبت به سال گذشته را بحث سیل امسال در استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد و یادآور شد که با فعال شدن موکب های اربعینی، روزانه 10 هزار پرس غذای گرم پخت و برای مردم در شوشتر و سوسنگرد ارسال می شده است.


حجت الاسلام رئیسی همچنین از اهدی 25 تانکر ، 10 هزار لیتری آب برای استفاده زائران به عتبات عالیات خبر داد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران