دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی

دیدار سرپرست حجاج ایرانی با زائران هتل های مدینه وقبله منازلی

سرپرست حجاج ایرانی درجمع زائران شهر پیامبرتصریح کرد: همه تلاش می کنیم که در این سفر آسایش شما تامین شود. 

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در نهمین روز اقامت در مدینه منوره به میان زائران حرم نبوی در دو هتل مدینه وقبله منازلی رفت و با آنان گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب مطابق معمول هر روز، ظهرامروز یکشنبه (30 تیرماه) با حضور در هتل های مدینه و قبله منازلی که از نزدیکترین هتل های کاروان های ایرانی به مسجدالنبی هستند از نزدیک درجریان امور سفر و نقطه نظرات زائران قرارگرفت.

در بدو ورود نماینده ولی فقیه به هتل مدینه منازلی یک از زائران ضمن خوش آمدگویی به سرپرست حجاج ایرانی، اظهار داشت: ما مقدم خدمتگزاران با اخلاص به زائران رسول الله را گرامی می داریم. شماری از زائران نیز با ذکر صلوات و بلند کردن دست حضور نماینده ولی فقیه را در جمع خود گرامی داشتند و حجت الاسلام والمسلمین نواب هم ابراز امیدواری کرد که همه زائران سالم و با حجی مقبول به اوطان شان بازگردند.

بر پایه این گزارش، در بدو ورود سرپرست حجاج ایرانی به هتل قبله منازلی که در جوار هتل مدینه منازلی قرار دارد روحانیون وشماری از زائران کاروان های مستقر در این هتل که ازنماز ظهرمسجدالنبی بازمی گشتند به استقبال حجت الاسلام والمسلمین نواب آمده و به وی خوش آمد گفتند.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین درپاسخ به ابراز احساسات شماری از زائران که به گرمی وی را در آغوش گرفته و از زحمات خدمتگزاران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت قدردانی می کردند، گفت: کار برای شما؛ مایه افتخار است.   

در بازدید نماینده ولی فقیه در یکی از این دو هتل، همچنین برخی زائران  در رابطه با مسائلی همچون کیفیت غذا، تراکم جمعیت در اطاق ها ، ظرفیت آسانسورها، ارز مسافری و خدمات هتلی، نقطه نظرات خود را بیان داشتند که امیرالحاج ایران با صبر و حوصله مطالب آنان را شنید و از مسئولین اجرایی و نظارت خواست نسبت به رسیدگی آن اقدام کنند.

گفتنی است که کمبود فضا با توجه به تراکم زائران در هتل های منطقه مرکزی مدینه حقیقتی است که ناخرسندی مسئولین را نیز به همراه دارد. ناگفته نماند که در این شرایط زائران مستقر در هر هتل نیز حداقل ده درصد کمتر از ظرفیتی است که کشور میزبان برای آن هتل در نظر گرفته است. خدمتگزاران زائران هم در بین دو محذور قرار گرفته اند: 1) انتخاب هتل های نزدیک به حرم نبوی و تراکم زیاد 2) انتخاب هتل های دورتر از منطقه مرکزی با تراکم کمتر.

در حالی که عموم حجاج خواهان نزدیک بودن محل اسکان خود به حرم نبوی هستند مدیران کاروان ها و شورای فرهنگی هتل ها می توانند ضمن هماهنگی و تعامل با یکدیگربه نحوی برنامه ریزی کنند تا استفاده از آسانسورها در ساعات معین و ورود و خروج زائران به سالن غذاخوری به تدریج صورت گرفته و زائران راحت تر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین دراین بازدید با خدمتگزاران حجاج که مشغول توزیع غذا بودند، نیز گفتگو کرد و شرایط  کارشان را جویا شد که اظهار داشتند: ما همه اعضای یک خانواده هستیم و خدمتگزاری به مهمانان رسول الله را وظیفه خود می دانیم.

دراین بازدید که چند تن از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، سرپرست حجاج ایرانی را همراهی می کردند مدیر مجموعه دو هتل مدینه و قبله منازلی، گزارشی از وضعیت هتل ها و شمار زائران مستقر در آن ارائه کرد.

در حال حاضر در هتل فندق منازلی 500  زائر در قالب سه کاروان از استانهای کرمان و مازندران و در هتل قبله منازلی نیز 600 زائر در قالب چهارکاروان از استان های خراسان رضوی و مازندران اسکان یافته اند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران