بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند

بیش از نیمی از حجاج ایرانی به سرزمین وحی منتقل شدند

مسئول عملیات نقل حج تمتع 98 از انتقال بیش از نیمی از مجموع حجاج ایران به سرزمین وحی تا پایان روز دوشنبه، 31 تیرماه خبر داد.

«کامران اکبری» دوشنبه شب به خبرنگار ستاد خبری حج گفت: تا پایان امشب 188 پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به عربستان انجام شده و به این ترتیب، عملیات رفت انتقال حجاج از نیمه گذشته است.


وی مجموع پروازهای مرحله رفت حجاج ایرانی را 361 پرواز بیان کرد و گفت که تقریبا همین تعداد پرواز نیز برای برگشت آنها در نظر گرفته شده است.


این مسئول سازمان حج و زیارت، عملکرد ایران ایر را در زمینه انتقال حجاج، «عالی» توصیف کرد و دستیابی به آن را ناشی از «همت، مدیریت و مراقبت» متخصصان، کادر پروازی و همه کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دانست.


اکبری گفت: میانگین تاخیر پروازهای ایران ایر تاکنون حدود 22 دقیقه بوده که با توجه به حجم پروازها، رقم قابل قبولی است.


وی یادآور شد: بسیاری از پروازهای حجاج ایرانی به دلیل حضور بموقع مسافران و آمادگی هواپیما و کادر پروازی با تعجیل و زودتر از برنامه اعلام شده صورت گرفته است.


به گفته اکبری، دو مورد تاخیر ناشی از نقص فنی هواپیما در ساری و گرگان موجب شده است میانگین تاخیر عملیات پروازی به 22 دقیقه برسد.


مسئول عملیات نقل حج تمتع 98 ابراز امیدواری کرد عملکرد خوب ایران ایر در زمینه انتقال حجاج تا زمان پایان عملیات رفت و برگشت ادامه داشته باشد.


وی گفت: تاکنون عملیات انتقال حجاج از ایستگاههای پروازی کرمانشاه، یزد، گرگان، ساری، زنجان، زاهدان، بیرجند و اهواز به پایان رسیده است.


اکبری خاطرنشان کرد: انتقال حجاج از طریق ایستگاههای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ارومیه، کرمان و هرمزگان همچنان ادامه دارد  و پروازهای حجاج از طریق فرودگاههای همدان و رشت نیز در روزهای آینده آغاز خواهد شد.


وی گفت: آخرین پرواز حجاج ایرانی به سوی مدینه روز 9 مرداد و از شهرهای تهران، مشهد و تبریز صورت می گیرد.


این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت، آخرین روز انتقال حجاج از طریق فرودگاه جده به مکه مکرمه را نیز روز 14 مرداد از شهرهای تهران، مشهد و ارومیه بیان کرد.


اکبری همچنین از همکاری عربستان در پذیرش زائران ایرانی و انجام تشریفات مربوط به کنترل گذرنامه و ترخیص آنان در فرودگاههای جده و مدینه ابراز رضایت کرد و گفت که به دلیل تعامل خوب ماموران دراین دو فرودگاه، حجاج در کوتاهترین زمان ممکن از آن خارج می شوند.


انتقال تمامی حجاج ایران در سال جاری توسط ایران ایر (هما) صورت می گیرد.


 


 


 


 


 


 


| شناسه مطلب: 94984
هواپیما حج 98 حجاجمطالب مرتبط

نظرات کاربران