شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود  شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود  شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
 شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود  شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود  شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود  شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود  شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود

 شناسنامه زیرساختی مرزهای استان‌های معین در اربعین تهیه می‌شود

در نشست کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین مقرر شد شناسنامه زیرساختی تهیه‌شده برای هر مرز تا روز دوشنبه هفتم مردادماه توسط کمیته زیرساخت استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط تکمیل و به کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسب دستور این ستاد ارسال شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین به ریاست دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد و معاونان عمرانی استانداری‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه در وزارت کشور تشکیل شد.


مهدی جمالی نژاد در این خصوص گفت: کمیته زیرساخت به‌عنوان یکی از کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین حسینی، موضوعات مرتبط با پروژه‌های عمرانی در حوزه‌های راه‌های مواصلاتی، زیرساخت‌های آب و برق، زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی و زیرساخت‌های اسکان زائران را برنامه‌ریزی و بر اقدامات اجرایی نظارت می‌کند.


 وی افزود: در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط استان‌ها و دستگاه‌ها بیان و بر برنامه‌ریزی به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های دائم و ماندگار بر اساس طرح‌های تفصیلی مصوب هر مرز و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین تأکید شد.


معاون عمرانی وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به اهمیت برگزاری حماسه اربعین و ضرورت خدمت‌رسانی مطلوب و اینکه تمامی دستگاه‌ها باید نهایت تلاش خود را برای هرچه باشکوه برگزار شدن آن به عمل‌آورند در این جلسه بر تعیین برنامه زمان‌بندی مشخص به‌منظور انجام فعالیت‌های زیرساختی تأکید شد.


وی در ادامه گفت: در این جلسه مقرر شد شناسنامه زیرساختی تهیه‌شده برای هر مرز تا روز دوشنبه هفتم مردادماه توسط کمیته زیرساخت استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط تکمیل و به کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسب دستور این ستاد ارسال شود.


جمالی نژاد بابیان اینکه برای هر مرز مرتبط با اربعین، استان‌های معین تعیین و وظایف آن‌ها مشخص و ابلاغ‌شده، گفت: در این جلسه مقرر گردید از ظرفیت و امکانات استان‌های معین برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی به نحو مطلوب استفاده شود.


وی تصریح کرد: ضرورت دارد این استان‌ها مطابق این تکالیف اقدامات و همکاری‌های لازم را در خصوص تقویت و توسعه زیرساخت‌ها در مرزهای مشخص‌شده انجام دهند.


جمالی نژاد گفت: استان‌های معین مرزهای اربعین باید در فاصله زمانی باقیمانده حضور مؤثری در مرزهای تعیین‌شده به‌منظور تأمین زیرساخت‌های برگزاری این مناسبت مذهبی داشته باشند و طی همکاری با استان‌های مرزی تا قبل از زمان حرکت زائران به‌سوی مرزها، از پیشرفت طرح‌ها مطابق برنامه زمان‌بندی ابلاغی، اطمینان حاصل نمایند.


وی افزود: پیش‌بینی برای خدمت‌رسانی در شرایط اضطراری دیگر مصوبه این جلسه بود.


معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه اظهار کرد: مقرر شد انجام بازدیدهای ادواری به‌صورت منظم در دستور کار استانداری‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه قرار بگیرد و آن‌ها هماهنگی‌های لازم را با دستگاه‌های متناظر استانی در این بازدیدها به عمل‌آورند و نظارت‌های لازم بر پیشرفت کارها ازجمله طرح‌های زیرساختی صورت گیرد تا این طرح‌ها در زمان تعیین‌شده به پایان برسد.


رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: چنانچه موضوعات مرتبط با خدمت‌رسانی به زائران و تکمیل زیرساخت‌ها نیازمند پی گیری بیشتری در مرکز بود، آن‌ها در وزارت کشور بررسی و پیگیری خواهیم کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران