سرپرست حجاج ایرانی در دیدار با نمایندگان پارلمان چیربون اندونزی:

آمادگی حج وزیارت جمهوری اسلامی ایران برای تبادل تجربیات دو طرف در حوزه حج

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار با چند تن از نمایندگان پارلمان شهرچیربون اندونزی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تجربیات خود در حوزه حج و برنامه های مذهبی و عبادی را در اختیار اندونزی قرار دهد واز تجربیات این کشور در زمینه بهینه شدن برنامه های حج  استفاده کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، چند تن از نمایندگان پارلمان شهر چیربون اندونزی امروز با حضور در بعثه‌ مقام معظم رهبری با نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کردند.


در این دیدار که چند تن از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری نیزحضور داشتند حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر لزوم ارتباط گسترده کشورهای اسلامی با یکدیگر افزود: ما مشتاقانه دست برادری به سوی همه برادران مسلمان خود در اقصی نقاط جهان می گشاییم .


سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: شرایط جهان امروز می طلبد مسلمانان ارتباط خود را بیشتر کنند و ضمن یاری رساندن به یکدیگر و هم افزایی، مشکلات را برطرف نمایند.


وی از کشور اندونزی با داشتن جمعیت بزرگی از مسلمانان بعنوان یکی از کشورهای بزرگ اسلامی یاد کرد و مردم اندونزی را در انجام برنامه های دینی بسیار مقید و اهل تفکر و اندیشه دانست.


وی با بیان اینکه مردم اندونزی، مردمی سخت کوش، با محبت و آرام ومتین هستند، اظهار داشت: صفای مردم اندونزی مثال زدنی است و حضورخوب شان در برنامه های مختلف مذهبی نشان می دهد که مردمی با نشاط و علاقمند به مسایل دینی هستند.


در این دیدار استاد احمد آیدین  نائب رئیس پارلمان شهر چیربون از ایران بعنوان کشوری نام برد که در خط مقدم مقابله با صهیونیزم جهانی قرار دارد.


وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای اسلامی ، مهمترین، مستحکم ترین و قوی ترین کشوری است که در مقابل کفر ایستاده است.


وی تصریح کرد: ما مسلمانان ایرانی را برادر خود می دانیم و هر دو ملت ایران و اندونزی باید تلاش کنند در همه لایه ها همبستگی میان خود را تقویت کنند و درمقابل کفر جهانی بایستند.


نائب رئیس پارلمان شهر چیربون افزود: مسئله فلسطین بسیار مهم و جهان اسلام در قبال آن مسئول است و باید از آن دفاع کند.


آقایان زین العارفین و محمد سلمان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در بعثه مقام معظم رهبری و دیدار با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، ابراز امیدواری کردند که ارتباط میان مردم ایران و اندونزی هر چه بیشتر گسترش یابد.


در پایان این دیدار نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت مسئولیت شخصیت های مذهبی و فرهیختگان دو کشور را در ارتباط با قضیه فلسطین بیان کرد و گفت: دشمنی استکبار جهانی علیه ایران بدلیل دفاع از فلسطین است.


وی با اشاره به تبلیغات منفی استکبار جهانی علیه ایران افزود: برادران و خواهران فلسطینی اهل تسنن هستند ولی ما همه مسلمان هستیم و باید از کیان اسلامی آنها در فلسطین دفاع کنیم.


در این جلسه دکترعلی اکبر ضیایی رئیس پژوهشکده حج وزیارت نیز از آمادگی این پژوهشکده برای همکاری با دانشگاههای اندونزی در موضوعات تاریخ حج، تجربیات حج گزاری، مباحث معنوی و اخلاقی در حج و سفر نامه های حج خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم در نشست تخصصی در زمینه حج گزاری مسلمانان شرق آسیا که قرار است سال آینده در ایران برگزار شود از تجربیات مهمانان اندونزیایی بهره مند شویم.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران