تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

تاریخ‌شناس ژاپنی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

در شب شهادت جوادالائمه(ع)، یک جوان تاریخ‌شناس از کشور ژاپن، پس از تحقیقات فراوان تحت‌تأثیر این مکان مقدس قرار گرفت و مسلمان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، جوان 21 ساله ژاپنی که نام مستعار حسین را برای خود برگزیده در حاشیه این مراسم اظهار کرد: 4 ماه است که به دعوت از جامعه المصطفی العالمیه و برای انجام پایان‌نامه به همراه گروهی از تاریخ‌شناسان شهر توکیو به کشور ایران سفر کردیم.
وی گفت: در ابتدا برای مطالعه و تحقیق در یک دوره فشرده به یادگیری زبان فارسی پرداختیم و در کنار آن دروس اسلامی و معماری اسلامی به ما آموزش داده شد.
حسین افزود: در نخستین بازدیدی که از شهر مشهد و حرم مطهر داشتم بسیار به این مکان علاقه‌مند شدم و مجذوب عظمت و معماری این مجموعه روحانی شدم و در نگاه نخست این مکان را به لحاظ معماری شگفت‌انگیز و زیبا دیدم.
او ادامه داد: پس از اتمام کار و بازگشت اعضای گروه به ژاپن، تصمیم گرفتم بیشتر در این شهر بمانم و راجع به این دین مطالعه کنم؛ امروز که قصد بازگشت به کشور خود را داشتم پس از مصاحبه با کارشناسان حرم مطهر تصمیم گرفتم مسلمان شوم و دین اسلام را برگزینم.
این جوان تازه مسلمان ادامه داد: حرم مطهر رضوی یکی از مهم‌ترین اماکن مذهبی و فرهنگی جهان تشیع به شمار می‌آید و از جایگاه ویژه و ممتازی برخوردار است؛ این مکان تلفیقی از معماری و هنر اسلامی است که معنویت آن ذهن و قلب هر انسانی را به سوی خداوند می‌کشاند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران