توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت» توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت» توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت» بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت» توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت» توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت» توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت» توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت»

توصیه یک مرجع تقلید درباره طرح «هفت روز در بهشت»

آیت‌الله سبحانی در دیدار جمعی از جوانان و اعضای مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: شما با طرح «هفت روز در بهشت» یک استان را آباد کرده‌اید اما تکلیف 29 استان دیگر چیست؟ این کار باید بسط و توسعه کشوری پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، جمعی از جوانان و اعضای مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی با آیت‌الله جعفر سبحانی مرجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند.


در این دیدار  آیت‌الله سبحانی پس از استماع گزارش فعالیت‌های معرفتی و تربیتی مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی از جمله کتاب‌های هفت‌گانه «برترین آرزو» و اردوهای معرفتی، تربیتی «هفت روز در بهشت» ضمن تفقد و تمجید از این‌گونه فعالیت‌ها گفت: این کتاب‌ها از لحاظ محتوایی در سطح بسیار بالایی بوده و از لحاظ قلم هم خیلی زیبا هستند.
وی افزود: شما با طرح «هفت روز در بهشت» یک استان را آباد کرده‌اید اما تکلیف 29 استان دیگر چیست؟ این کار باید بسط و توسعه کشوری پیدا کند.
این مرجع عالی‌قدر بیان کرد: هر زمانی برای خودش زبان خاصی می‌طلبد. آقایی از نجف آمده بود و از او پرسیدم درباره عقاید چه کتابی تدریس می‌شود؟ می‎گفت همان کتابی که فاضل مقداد نوشته است. این در حالی است که این کتاب برای همان زمان نوشته شده و امروز افکار دیگران مانند راسل و فلسفه مادی‎گری و... مطرح است.
آیت‌الله سبحانی اظهار کرد: زمان در حال حرکت است و آن کتابی هم که ما نوشته‎ایم‌(الهیات) می‌توانست برای مقطع خاصی مفید باشد ولی باید برای زمان جدید کتاب‌های دیگری تهیه شود. بحمدلله کتاب‌های موسسه شما ناظر به شرایط جامعه نوشته شده است.
وی ادامه داد: برای تدریس کتاب‌ها، باید استاد تربیت شود که الحمدلله خیلی خوب این کار را انجام داده‌اید. استاد باید ذوق فلسفی، کلامی و ذهن جوشان داشته باشد تا بتواند برای مخاطب، آن را تدریس کند.
این مرجع عالی‌قدر بیان کرد: این مجموعه کتاب‌ها قلم بسیار خوبی دارد و معلوم است نویسنده آن، هم شیمی می‎داند، هم فیزیک و کلام و فلسفه و آدم جامعی است. کتاب‎ها مثال‎های خوب و در متن زندگی را شامل می‌شود.
لازم به یادآوری است موسسه جوانان آستان قدس رضوی طی سه سال گذشته با استفاده از مبانی علامه طباطبایی رضوان‌اللّه تعالی علیه، دوره کاملی از معارف کاربردی ویژه جوان و نوجوان را در حوزه‎های اسلام شناسی، خداشناسی، معرفت‎شناسی، شیعه‎شناسی، راهنماشناسی و معادشناسی در 7 جلد با عنوان کتاب‎های «برترین آرزو» به رشته تحریر درآورده که مورد تفقد رهبر معظم انقلاب قرار گرفته و بر مبنای این کتاب‌ها، اردوهای ملی «هفت روز در بهشت» برای دانش‎آموزان، دانشجویان و طلاب نخبه و مستعد سراسر کشور طرح‏ریزی شده که تا کنون بیش از4 هزار دانش‎آموز نخبه و استعداد درخشان در این دوره‌‎های اردویی با هدف تربیت جوان شرکت کرده‎اند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران