حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است

حج نماد انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است

مدیر حوزه علمیه استان کردستان گفت: حج شاید در نگاه اول یک سنت دینی و مذهبی باشد، ولی در اصل حج نماد اتحاد، انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر است و امروز حج حرکتی بزرگ در حوزه سیاست جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام عباس عربیان در جمع معاونان و اساتید حوزه علمیه استان کردستان به تفسیر و تبیین پیام مقام معظم رهبری به زائران خانه خدا پرداخت و گفت: موسم حج هر ساله با حضور میلیون ها نفر از مسلمانان جهان در  ایامی خاص صورت می گیرد که نماد اتحاد، وحدت و برادری مسلمانان و حامل صلح برای جهانیان است.

وی ادامه داد: در این ایام مبارک، مسلمانان در کنار هم از هر رنگ و نژاد به فریضه واجب حج می پردازند و این فرصتی بسیار مغتم برای بسط بیشتر روابط بین برادران دینی است.

مدیر حوزه علمیه استان کردستان به پیام مقام معظم رهبری به زائران بیت الله الحرام اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب با صدور پیامی مهم به مناسبت ایام مبارک حج تمتع نکات بسیار مهمی را یادآوری کردند که بسیار حائز اهمیت است، ایشان در این پیام می فرمایند:« در حج، اکسیر ذکر و عبودیت که عنصر اصلی در تربیت و پیشرفت و اعتلای فرد و جامعه است، ‌در کنار اجتماع و اتحاد که نماد امت واحده است، و همراه با حرکت بر گرد مرکز واحد و در مسیری با هدف مشترک که رمز تلاش و تحرک امّت بر پایه‌ توحید است، و با یکسانی آحاد حج‌گزار و نبود تمایز که نشانه‌ برداشتن تبعیض‌ها و همگانی کردن فرصتها است، مجموعه‌ ای از پایه‌های اصلی جامعه اسلامی را در نمایی کوچک نشان می دهد. هر یک از احرام و طواف و سعی و وقوف و رمی و حرکت و سکون در اعمال حج یک اشاره‌ نمادین به بخشی از بدنه‌ تصویری است که اسلام از اجتماع مطلوب خود ارائه کرده است».

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در ابتدای پیام خود دو نکته مهم را یادآوری و متذکر می شوند، نکته اول اینکه حج موسم تحرک و پویایی جامعه مسلمین است و نکته دومی که از سخنان معظم له استنباط می شود، این است که حج نماد عظمت اسلام و دین رسول الله است.

حجت الاسلام عربیان بیان کرد: حج شاید در نگاه اول یک سنت دینی و مذهبی باشد، ولی در اصل حج نماد اتحاد، انسجام و قدرت نمایی جهان اسلام در برابر کفر می باشد. امروز حج حرکتی بزرگ در حوزه سیاست جهان اسلام است.

مدیر حوزه علمیه استان کردستان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در این پیام بر مسئله برائت از مشرکین بسیار تاکید فرموده اند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این پیام می فرمایند که  آئین برائت که به ‌معنی بیزاری از همه‌ بی ‌رحمی‌ها و ستمها و زشتی‌ها و فسادهای طواغیت هر زمان و ایستادگی در برابر زورگوئی و باج‌گیری مستکبران دورانها است، یکی از برکات بزرگ حج و فرصتی برای ملتهای مظلوم مسلمان است.

وی ادامه داد: نگاه امام خامنه ای به آیین برائت از مشرکین نشان می دهد که اسلام دینی پویا و سیاسی است و هرگز حاضر نیست در مقابل ستمها، فسادها و... طاغوت و طاغوتیان سرتسلیم فرود بیاورد. در کلام رهبری به عینه از جبهه شرک و کفر به رهبری آمریکا، رژیم صهیونیستی و... برائت جسته می شود و ایشان جنگ افروزی مستکبران عالم را عملی قبیح و شیطانی عنوان می فرمایند.

مدیر حوزه علمیه استان کردستان گفت: یکی دیگر از نکات مهم پیام مقام معظم رهبری به حجاج مسئله مهم جهان اسلام، یعنی فلسطین است. معظم له در این پیام اولین و اصلی ترین مسئله جهان اسلام را مسئله فلسطین عنوان فرموده اند.  رهبر معظم انقلاب در پیام خود مسلمانان جهان را نسبت به سکوت در برابر جنایات صهیونیست ها در قبال مردم مظلوم فلسطین بیدار می کنند و از مسلمین می خواهند که در برابر این ظلم بزرگ که بر جهان اسلام می رود، سکوت پیشه نکنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران