دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی

دیدار امام جمعه بیرجند با خانواده شهدای منا در خراسان جنوبی

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با خانواده‌های شهدای حادثه منای استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین  سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با خانواده‌های شهدای حادثه منای استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدارها با بیان اینکه این حادثه هم جای تبریک و هم جای تسلیت دارد و هر دو آن نیز در جای خودش صحیح است، افزود: جای تسلیت دارد چون جریانات تلخی که اتفاق افتاد، خوشبینانه ترین حالت آن این است که بی تدبیری بوده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه کفار جان عزیزان ما را به ناحق گرفتند، گفت: درست است که در این حادثه ی تلخ، ظلم بزرگی بر عزیزان ما شد، اما اگر از زاویه عرفانی و معنوی به آن نگاه کنیم و اینکه مکه معظمه، حرمین شریفین، کعبه و منا جایگاهی است که آزمایش حضرت ابراهیم(ع) برای قربانی کردن فرزندش بوده است، بسیار جای تبریک دارد.

وی با اشاره به اینکه ما در غم شما شریک هستیم، گفت: برای این مهمان های خدا که در قربان، قربانی شدند نیز علو درجات را خواستاریم. هیچ فردی، زنده نمی ماند و همه رفتنی هستند اما این نوع مرگ  کم اتفاق می افتد و خداوند انشاءالله روحشان را شاد کند و با ائمه معصومین محشور شوند.

وی همچنین در دیدار با خانواده شهید محمد چوبدار گفت: یاد و خاطره همه شهدای راه دین و به خصوص شهدای مظلوم منا و به ویژه مرحوم حاج آقای چوبدار که از جهت ایمان و حسن سابقه و عمل شهرت داشتند را تسلیت عرض می کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: معمولا فردی که خود را برای مسافرت حج و انجام این فریضه الهی که واجب آن در طول عمر یک بار اتفاق می افتد، آماده می کند، خانواده، دوستان و اقوام انتظار دارند که مسافرشان برگردد و جشن بازگشت که همراه با عبادت و انجام فرضه الهی است را برگزار کنند اما خبر شهادت آن ها بسیار تلخ و سخت است و در این جهت ما نیز به خانواده های این عزیزان تسلیت می گوییم و در غم آن ها شریک هستیم.

وی گفت: امید است که دعاها مستجاب گردد و صاحب اصلی ما حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بیاید و جهان و همه نسل انسان را از شر این ستمگران نجات دهد.

 

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران