هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم

هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان این که در میان همه اعیاد، جایگاه غدیر متفاوت است، گفت : هیچ مناسبتی به زیبایی، شکوه و عظمت عید غدیر نداریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از مشهد مقدس، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در گردهمایی سالانه و مراسم تحلیف مسئولان انجمن های اسلامی مدارس استان خراسان رضوی یادواره شهید محمد دماوندی در تالار شهر مشهد مقدس گفت: در غدیر خط امتداد رسالت و نبوت به صورت روشن پیش روی بشریت قرار گرفته است.


وی افزود: رسالت خاتم پیامبر با غدیر تعریف می شود و تا قیامت امتداد دارد. همه بشریت می توانند از برکات بعثت بهرمند شوند،  اساسا جوامع بشری با فلسفه سیاسی و حاکمیت زندگی می کنند. اگر فلسفه سیاسی ظرفیت خوشبخت کردن جامعه را داشته باشد، آن جامعه به خوشبختی می رسد.


حاج علی اکبری یادآور شد: متاسفانه در جامعه امروز به پیام غدیر بی توجهی می شود و مردم نمی توانند از برکات آن استفاده کنند. در روز عیدغدیر به نسخه اصلی مراجعه نمی کنیم، شاخص این نقشه خوشبختی حضرت علی (ع) است. یعنی با حضرت علی (ع) خداوند نسخه خرد بشریت را معرفی کرده است.


وی خاطر نشان کرد: هر کس با علی (ع) آشنا شود، عقل و دلش خضوع پیدا می کند، علی (ع) متعلق به همه بشریت و حقیقت انسان است. افراد هرکجا بتوانند این ارتباط قلبی را برقرار کنند، مجذوب آن حضرت می شوند.


نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: با نسخه علوی انسان می تواند زندگی شایسته خود را پیدا کند . عقل، قلب، دانش، حکمت، حماسه و عواطف او در سطح بالاترین حد ممکن قرار گیرد، بهشت روی زمین را می تواند با حضرت علی (ع) و نسخه غدیر پیدا کند.


وی افزود: غدیر هیچ گاه خودش را تحمیل نمی کند، در ولایت الهی الفت و محبت است. انسان ها اگر خودشان نسخه غدیر را برای زندگی خواستند این ظرفیت و امکان برای آنان وجود دارد که به شرایط ایده آل برسند.


حاج علی اکبری خاطر نشان کرد: روز غدیر روز بزرگی است، عصر ما عصر بازگشت و لبیک به غدیر است. از ایران عزیز بعد از سال ها به پیام غدیر لبیک گفته شد، نسخه دست ما نسخه عصر غیبت است. پدران ما سرمایه ها و فرزندان خود را در راه رسیدن به انقلاب اسلامی داده اند، تا آرمان غدیر در این کشور برپا شود.


وی یادآور شد: الان در میان تمام جوامع عالم جمهوری اسلامی ایران به دلیل این که هندسه نظام خود را بر مبنای غدیر ساخته است، نورانیت خاصی دارد. امروز ما به برکت آرمان های غدیر یکی از عزیز ترین و عزتمند ترین ملل دنیا هستیم.


درادامه این همایش از خانواده شهید محمد دماوندی تجلیل و مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی خراسان رضوی مراسم تحلیف را به جای آوردند.     
مطالب مرتبط

نظرات کاربران