زائران ایرانی نخستین دعای ندبه مکه را بعد ازمناسک حج تمتع برگزار کردند

حجاج ایرانی که درمکه مکرمه بسر میبرند نخستین دعای ندبه را بعد ازمناسک حج تمتع به صورت دسته جمعی در هتل های محل اسکان خود در مکه مکرمه برگزار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، دهها هزارحاجی ایرانی همزمان با آغاز پروازهای بازگشت به کشورو اعزام زائران مدینه بعد صبح امروز (جمعه ۲۵ مرداد) نخستین مراسم دعای ندبه را بعد از مناسک حج تمتع در فضایی معنوی درمکه مکرمه برگزار کردند.


این مراسم در هتل های محل استقرار زائران ایرانی در این شهر مقدس برگزار شد و حجاج کشورمان فرازهای این دعای پرفیض را در جوار خانه کعبه زمزمه کردند.


مهمترین مراسم در هتلهای بزرگ ویولت، هالی دی ان و میلینیوم که درهر کدام چند هزار زائر ایرانی مستقر هستند، به همت بعثه مقام معظم رهبری بر پا بود و در آنها به ترتیب علی فراهانی ، مهدی سماواتی و عباس حیدرزاده، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دعای ندبه را در فضایی آکنده از معنویت قرائت کردند.


زائران کشورمان که با پایان اعمال و مناسک حج تمتع آماده عزیمت به ایران و یا مدینه النبی در قالب کاروان های مدینه بعد هستند دراین مراسم، با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت  عصمت و طهارت در فراق مولای خود حضرت صاحب الزمان (عج) اشک ریختند و یک دل و یک صدا، تعجیل در فرج مهدی فاطمه (س) را از خداوند متعال مسئلت کردند.


بنا به اعلام سازمان حج وزیارت، انتقال بیش از 86 هزار حاجی ایرانی به مدینه النبی برای زیارت بارگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) و جنه البقیع و یا انتقال به ایران از طریق دو فرودگاه مدینه منوره و جده آغاز شده است و امروز نخستین کاروان ها با ۱۲ پرواز به مقصد سه استان یزد، زنجان و مازندران به ایران باز می گردند. همچنین عصر روز پنج شنبه نیز  2227 زائر مدینه بعد در قالب 15 کاروان از مکه به شهر پیامبر رفتند.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران