زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند

زائران حضرت رضا (ع) در ایام خاص رایگان جابجا می شوند

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد با اشاره به این که سالانه حدود 30 میلیون نفر به مشهد می آیند، گفت: در ایام خاص زائران حضرت رضا (ع) رایگان جابجا می شوند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از مشهد مقدس، مهندس سید مهدی حسینی پویا مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل این سازمان گفت: در طی شش سال گذشته ناوگان اتوبوسرانی کشور نه تنها تقویت نشده، بلکه تضعیف هم شده است.


وی افزود: میانگین جابجایی هر دستگاه اتوبوس در روز 450 نفر و مینی بوس 120 نفر است، اگر به همین منوال پیش برویم، حدود هزار و 500 اتوبوس برایمان باقی می ماند. آمار ما در سال 92 تعداد دو هزار و 100 دستگاه اتوبوس بوده و امروز به هزار و 733 اتوبوس رسیده است.


مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی خاطر نشان کرد: عمر ناوگان اتوبوسرانی کشور 12 سال و مینی بوسرانی 15 سال است که این رقم در شهر مشهد 73/7 سال است که نسبت به کل کشور در شرایط بهتری قرار داریم. سهم حمل و نقل اتوبوس طبق برنامه پنج ساله باید 40 درصد باشد که این سهم تاکنون به 17 درصد رسیده است.


وی یادآور شد: ما در طول روز 950 هزار نفر مسافر را جابجا می کنیم که 17 درصد از مردم بهای خدمات را نمی پردازند و این مبلغ حدود 34 میلیارد تومان می شود. 250 دستگاه از اتوبوس ها کولر ندارند که اقدام به بازسازی و تامین کولر آن ها کرده ایم.


حسینی پویا همچنین گفت: تعداد 3 هزار و 112 ایستگاه در سطح شهر مشهد است که از این میزان تعداد هزار و 900 ایستگاه فاقد سایبان است. یک اتوبوس به اندازه 1/11 خودروی شخصی کارآیی داشته و مسافر جابجا می کند.


وی افزود: 100 دستگاه اتوبوس برای ناوگان شهری خریداری و قرارداد 100 دستگاه دیگر نیز نهایی شده است.  2 هزار و 200 ساعت دوره آموزشی برای اتوبوسرانان برگزار و دو دوره آموزشی استقبال از بهار و مهر انجام شده است.


مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی با اشاره به سرویس دهی رایگان به زائران حرم مطهر رضوی خاطر نشان کرد: در ایام نوروز به مدت پنج شب، دو شب از ایام لیالی قدر، ولادت حضرت رضا (ع)، نیمه شعبان، راهپیمایی روز قدس و 22 بهمن سرویس دهی رایگان داشته ایم.


وی افزود: 103 دستگاه اتوبوس در ایام اربعین از شومیلی تا نجف اشرف به زائران اربعین خدمات رسانی داشته ایم، و امسال نیز با همین استعداد در راهپیمایی اربعین شرکت می کنیم. سرویس دهی به زائران پیاده دهه آخر صفر به صورت رایگان به مدت سه روز یکی دیگر از کارهای ما در جهت رفاه زائرین است.


حسینی پویا یادآور شد: ماهانه 60 تراکنش به ایثارگران اختصاص داده ایم که سالانه حدود 13 میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته است. تقویت خطوط منتهی به حرم مطهر رضوی یکی از کارهای ما در ایام ویژه برای رفاه و آسایش زائران است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران