با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود

با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان عمره مفرده به صورت محدود راه اندازی می‌شود

سرپرست حجاج ایرانی در دیدار جمعی از روحانیون استان‌های آذربایجان غربی و شرقی از راه اندازی عمره مفرده به صورت محدود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، جمعی از روحانیون کاروان استان‌های آذربایجان غربی و شرقی با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در مکه مکرمه دیدار و گفتگو کردند.


حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در این دیدار به درخشش علمای آذربایجان در حوزه های علمیه اشاره کرد و از زحمات روحانیون این استان ها در عملیات حج 1398 تقدیر و تشکر به عمل آورد .


وی با توجه به جایگاه زبان و گویش هموطنان آذری زبان به اهمیت نحوه ارتباط با این عزیزان اشاره و از زحمات حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت در تلاش برای برطرف کردن خلا ها در این زمینه تقدیر کرد.


سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: خوشبختانه در دوره پیشین طرحی برای روحانیان آذری زبان شروع شده بود که با تعطیلی عمره مفرده این طرح متوقف شد، هم اینک میتوان از این تعطیلی به عنوان فرصتی برای به روز کردن نیروهای خدوم و خلاق این حوزه استفاده کرد تا در زمان برگزاری مجدد عمره مفرده شاهد کمبودی نباشیم .


وی از اراده قوی در راه اندازی مجدد عمره مفرده به صورت محدود خبر داد و یادآور شد: دلیل این محدویت فراهم نبودن زیرساخت های ارتباطی بین دو کشور ایران و عربستان است که امیدواریم این مشکل در آینده نزدیک برطرف شود و شاهد حضور زائران بیشتری در سرزمین وحی باشیم .


وی با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه روحانیان آذری زبان، گفت:  این جلسات شایسته است برای تمام استان‌ها و اقوام ایرانی برگزار شود تا از پیشنهادات و نقطه نظرات عزیزان در حوزه های مختلف حج و زیارت استفاده کنیم .


در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین پور محمدی مسئول سابق دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی انتخاب شایسته حجت الاسلام و المسلمین نواب را  به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در امور حج زیارت تبریک گفت.


همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید جواد مظلومی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری نیز در این جلسه  از نحوه گزینش و ارتقای روحانی ، معین و معینه کاروان های این استان ها گزارشی ارائه کرد .


در ادامه جلسه روحانیون کاروان ها نقطه نظرات خود را در زمینه های مختلف فرهنگی ارائه کردند .
مطالب مرتبط

نظرات کاربران