سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی

سرانه ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت/ انجام بیش از 350 هزار ویزیت تخصصی و عمومی

جانشین مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه سرانه متوسط ویزیت هر زائر در حج امسال 3.6 نوبت است، گفت: در طول ایام حج تمتع تاکنون بالغ بر 350 هزار ویزیت عمومی و تخصصی در مطب مجموعه ها و درمانگاه ها در دو شهر مکه و مدینه انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، دکتر محمود رضا فقیهی افزود: در این مدت فقط 319 هزار 995 ویزیت عمومی در مطب ها و درمانگاه های مکه و مدینه انجام شد؛ به طوری که تنها در روز دوشنبه گذشته یکهزار و 59 مورد ویزیت عمومی در مکه و 287 مورد نیز در مدینه صورت گرفت.


وی عنوان کرد: علاوه بر این، حدود 40 هزار مورد ویزیت تخصصی حجاج و زائران کشورمان نیز در این مدت توسط این مراکز انجام شده است.


جانشین مرکز پزشکی حج و زیارت ادمه داد: همچنین تا کنون یکهزار و 835 نفر از حجاج کشورمان در بیمارستان مرکز پزشکی حج بستری شدند و 337 نفر از بیماران نیازمند خدمات درمانی تخصصی و کاملتر به مراکز درمانی سعودی در مکه و مدینه ارجاع و خدمات درمانی لازم را دریافت کردند.


به گفته وی، در زمان حاضر نیز چهار نفر از حجاح ما در بیمارستان سعودی در مکه و یک نفر در مرکز پزشکی حج بستری بوده و خدمات درمانی مربوطه را دریافت می کنند.


فقیهی تصریح کرد: خدمات درمانی در مطب ها و درمانگاه ها و مرکز پزشکی حج برای تمامی زائران حاضر در عربستان تا آخرین روز و لحظه به طور کامل ارائه می شود و هیچ وقفه و خللی در ارائه خدمات تا آخرین لحظه عملیات حج ایجاد نخواهدشد.


وی در ادامه با اشاره زائران و حجاجی که در طول حج امسال به علل مختلف فوت کردند، افزود: از جمله دلایل درگذشت این افراد، بیمای های قلبی بوده است که در مجموع 18 نفر از زائران ما در این ایام در سرزمین وحی جان باختند که از این تعداد 13 نفر از آنان را مردان و پنج نفر دیگر را زنان تشکیل می دادند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران