کتاب «پریشان موی و خاک‌آلود» منتشر شد

کتاب «پریشان موی و خاک‌آلود» شرح روایت معروف و صحیحی است از جانب امام رضا علیه‌السلام درباره سیدالشهداء علیه‌السلام که نشر کتابستان معرفت منتشر کرده است.

کتاب «پریشان موی و خاک‌آلود» که شرحی است بر روایت امام رضا علیه السلام خطاب به ریان‌ ابن‌ شبیب توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.


یکی از روایات صحیح‌السند معروف و مشهور درباره حادثه عاشورا روایتی است که امام رضا علیه‌السلام به ریان ابن شبیب فرموده است.


بخش‌هایی از مضمون این روایت بسیار گفته و شنیده می‌شود: «یابن شَبیب اِن کُنتَ باکیاً فَابکِ للحسین» بخشی از همین روایت معروف است.


اینک بعد از سال‌ها شرحی بر این روایت معروف توسط سیدمحمدعلی فتاح‌زاده نوشته شده است که بخش‌هایی از مضمون آن در ذیل می‌آید.


غالباً دست‌یافتن به پاسخ آن پرسشی برای ما شیرین‌تر است که ذهن ما را بیشتر به خود درگیر کرده باشد و یا پذیرش آن برای ما قدری دشوار بنماید.


یکی از آن معماهای پیچیده، چرا و چگونه‌هایی است که درباره امام‌حسین علیه‌السلام به ما رسیده است؛ همچون گریستن آسمان و زمین در عزایش و یا پاداش‌های فراتر از درک، برای یک قطره اشک در غم او. ما در این مجال مختصر، تلاشمان بر دستیابی به پاسخ آن‌ها بوده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران