پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد

پوستر شعار اربعین 98 در قم رونمایی شد

طی مراسمی از پوستر شعار و نشان واره اربعین حسینی 98، در سالن همایش‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در قم رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در آیینی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی از پوستر شعار و نشان واره اربعین حسینی 98، به همت کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین روز پنجشنبه در قم رونمایی شد.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این مراسم گفت: پیاده روی اربعین میراث ایثارگری‌های آقا اباعبدالله الحسین(ع) است که سر و دست خود را در این مسیر دادند و اگر آن اخلاص‌ها نبود، امروز پیاده روی عظیم اربعین رقم نمی خورد.


حجت‌الاسلام و المسلمین نواب با بیان اینکه اگر واقعیت کربلا برای هر انسانی بیان شود، در این مسیر گام برخواهد داشت، افزود: حضور افراد اهل کتاب از مذاهب غیر اسلامی در راهپیمایی عظیم اربعین نشان از عمق اثرگذاری حرکت اباعبدالله(ع) است.


حجت‌الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین نیز در این مراسم با بیان اینکه شعار «الحسین یجمعنا» و «رنگ قرمز» برای مراسم اربعین امسال و با توافق طرفین ایرانی و عراقی انتخاب شده است، افزود: این شعار با مضمونی مشابه برای سال 1397 هم انتخاب شده بود و براساس درخواست طرف عراقی این شعار دوباره با همان عنوان و رنگ انتخاب شد.


در ادامه این مراسم مسعود نجابتی، طراح نشان واره اربعین حسینی با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای ادای دین اصحاب هنر به حضرت اباعبدالله(ع) گفت: اولین نشان واره اربعین در مسیر اربعین حسینی طراحی و بر روی پارچه نوشته ای نگارش شد.


این استاد هنر تجسمی کشور ادامه داد: در عمود ۲۹۲ مسیر پیاده روی اربعین امسال با همکاری کانون هنری شیعی، فعالیت گسترده هنری صورت خواهد گرفت و در این موکب با حضور هنرمندان هنرهای مختلف تجسمی نیاز موکب های اربعین در زمینه کتیبه و پرچم نویسی برطرف می شود.


وی ادامه داد: پارچه نوشته های شعار اربعین به صورت گسترده نوشته شده و در مسیر پیاده روی عظیم اربعین میان زائران توزیع و توسط آنها در این مسیر حمل می‌شود.


نجابتی افزود: هنرمندان خود را خادم امام حسین(ع) می دانند و برنامه‌های گسترده‌ای برای انجام کارهای هنری در مسیر راهپیمایی اربعین صورت گرفته است تا با استفاده از ظرفیت هنرمندان رشته های مختلف هنر تجسمی با برپایی موکب و غرفه های مختلف وظیفه خود را در عرض ارادت به اباعبدالله(ع) انجام دهند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران