حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج

حضور حجاج برخی کشورها در مکه پس از مناسک حج

با آنکه مقامات عربستان به زائران اجازه داده‌اند پس از انجام مناسک حج به دیدن مناطقی مثل طائف و سایر شهرها بروند، حجاج برخی کشورها ترجیح دادند تا آخرین لحظه در مکه بمانند و در مجاورت بیت‌الحرام باشند.

به گزارش ایکنا به نقل از عرب‌نیوز، با پایان یافتن موسم حج،‌ مقامات عربستان به زائران اجازه دادند از مناطق مجاور حرمین شریفین فراتر بروند و از شهرها و مناطق دیگر بازدید کنند.


اما برخی از حجاج هندوستان، اندونزی، پاکستان و ترکیه تصمیم گرفتند که از مکه خارج نشوند و تا آخرین لحظه از فضای معنوی مسجدالحرام استفاده کنند. 


این زائران تا آخرین لحظه قبل از سفر به مدینه در مکه می‌مانند و سپس به کشورهای خودشان عزیمت می‌کنند.


یکی از حجاج به نام «برکت امین» در این زمینه می‌گوید: برای اکثر زائران این اولین و آخرین فرصت در طول زندگی است که در مجاورت حرمین شریفین و دیگر اماکن مقدس باشند، پس نباید آن را هدر داد. ما باید تمام وقت‌مان را به دعا و نیایش در بیت‌الحرام بگذرانیم، چون معلوم نیست که بار دیگر به اینجا برمی‌گردیم یا نه.


| شناسه مطلب: 97478
عربستان حج تمتعمطالب مرتبط

نظرات کاربران