نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد

نحوه خروج خودرو‌های شخصی در ایام اربعین مشخص شد

میراشرفی از آماده باش گمرکات کشور برای صدور مجوز خروج موقت خودرو‌های شخصی برای حصور در پیاده روی اربعین حسینی خبر داد.

مهدی میر اشرفی، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو باخبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص نحوه خروج خودرو‌های شخصی از کشور در ایام اربعین گفت: گمرک جمهوری اسلامی ایران برای همکاری جدی با سازمان‌های ذی‌ربط پیاده روی بزرگ اربعین حسینی، تمام تلاش خود را برای سهولت در صدور گواهی خروج موقت خودرو‌ها انجام می‌دهد.


وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده دستور داده شده تا تمام گمرک‌های کشور به صورت آماده باش برای اعزام نیرو به مناطق صدور گواهی خروج موقت باشند.


میراشرفی در ادامه با اشاره به زمانبندی‌های مشخص برای حضور مردم در گمرکات کشور، گفت: برای صدور گواهی خروج موقت خودرو‌های شخصی، مالکان با در دست داشتن مدارک شناسایی خودرو و شخصی به گمرکات مراجعه کرده و گواهی خود را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنند.  


این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: توصیه می‌شود زائران برای دریافت گواهی خروج موقت خودرو‌های خود، هر چه سریع‌تر اقدام کنند تا با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی گرفتار پیک ترافیکی حضور مردم در گمرکات نشوند.


وی در پاسخ به این سوال که آیا صدور گواهی خروج موقت خودرو‌ها زمانبندی خاصی دارد یا خیر؟ تصریح کرد: تمام تلاشمان بر این است تا روند کاری صدور مجوز خروج موقت به صورت سیستمی انجام شود، اما در صورت مشاهده کمبود نیرو و زمان، با درخواست نیروی سیار از تمام گمرکات کشور این روند را در پایانه‌های مرزی نیز به صورت شبانه روزی انجام خواهیم داد.


رئیس کل گمرک ایران تاکید کرد: صدور این گواهی هزینه خاصی را متحمل مالکان خودرو نمی‌کند و تنها هزینه پرینت و مُهر را که کمتر از ۲۰ هزار تومان است، پرداخت خواهند کرد.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران