«مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد «مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد «مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
«مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد «مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد «مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد «مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد «مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد

«مسابقات قرآنی الفرقان» ویژه بانوان در کربلا برگزار شد

موسسه دارالقرآن الکریم آستان مقدس عباسی سومین مسابقه مقدماتی سالانه قرآن را با هدف تربیت حافظان قرآن و آماده سازی آنها برای شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی در کربلای معلا آغاز کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در راستای دوره های مقدماتی پیشین و نتایج مثبت آن بر عملکرد شرکت کنندگان، موسسه دارالقرآن الکریم آستان مقدس عباسی سومین مسابقه مقدماتی سالانه قرآن را با هدف تربیت حافظان قرآن و آماده سازی آنها برای شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی آغاز کرد.
منار جواد الجبوری، مسئول دارالقرآن الکریم آستان مقدس عباسی در این زمینه گفت: این مسابقه که تحت عنوان «الفرقان» برگزار می شود از مسابقات مهم به شمار می رود و آزمونهای دو روز نخست مسابقه ویژه شرکت کنندگان استان نجف در مقابل اعضای کمیته داوری نشان دهنده رقابت تنگاتنگ میان آنان بود.
وی افزود: این مسابقه با مشارکت قاریان استان نجف که تعداد آنها 250 شرکت کننده از مجموع 530 شرکت کننده بود؛ آغاز شد. به طوری که رقابت کنندگان توانستند به این مرحله راه یابند تا پس از آن نوبت به قاریان شعبه های دیگر موسسه برسد.
الجبوری خاطرنشان کرد: در همین راستا، یک عضو کمیته داوری مسابقات گفت: آستان قدس عباسی در ایجاد بستر مناسب برای تسهیل حفظ قرآن توسط حافظان پیشتاز بوده است و ویژگی بارزی که این مسابقات را از دیگر مسابقات متمایز می کند اختلاف گروههای سنی حافظان است.
وی یادآور شد: هدف از افتتاح این مسابقه قرآنی بانوان در استان نجف، نشر علوم دینی و به ویژه علوم قرآنی در محفل بانوان و پرورش نسل قرآنی پویا و پژوهش علمی در تمامی زمینه های قرآنی است. از جمله اهداف دیگر این مسابقه آموزش کلام الله مجید و علوم آن و تلاش برای ایجاد نوعی هم افزایی میان خوانندگان قرآن و مشارکت در دعوت آنان به سوی خداوند و اهل بیت (علیهم السلام) است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران