شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد

شرایط نظام وظیفه حضور طلاب در راهپیمایی اربعین اعلام شد

حجت‌الاسلام مهدوی‌خواه با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در مدیریت حوزه علمیه تهران، گفت: به صورت تمام وقت در خدمت طلاب هستیم تا در صدور مجوزهای خروج از کشور طلاب تسریع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام نقی مهدویخواه با اعلام این خبر، گفت: سال‌های گذشته روند خروج طلاب از کشور دارای بروکراسی‌های اداری بود و ازدحام و حضور طلاب را در مدیریت حوزه استان شاهد بودیم و این امر موجب اختلال در خدمات رسانی و بعضاً بروز مشکلاتی هم برای طلاب و هم برای همکاران ما در امور طلاب می‌شد.
معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران اظهار داشت: با تلاش همکاران و مساعدت مدیریت حوزه علمیه تهران و همکاری نظام وظیفه، نرم افزاری در سامانه پلیس ویژه طلاب طراحی شده است و هم اکنون طلاب در هر کجای کشور می‌توانند به راحتی درخواست خروج خود را در این سامانه ثبت کنند و دیگر نیازی نیست که مراجعه حضوری به مرکز مدیریت داشته باشند.
وی ابراز داشت: بعد از ثبت درخواست خروج از کشور توسط طلاب در سامانه پلیس، مدیریت حوزه علمیه تهران بعد از تایید صلاحیت وی، درخواست او را جهت گذراندن مراحل نهایی به نظام وظیفه ارسال می‌کند و نهایتاً بعد از ۴۸ ساعت چنانچه فردی همه شرایط لازم را دارا بود، می‌تواند جهت اخذ پاسپورت و خروج از کشور اقدام کند.
حجت الاسلام مهدویخواه درباره طلابی که دارای معافیت تحصیلی نیستند و مشمول شده اند، گفت: به مدارس علمیه اعلام کرده ایم هر طلبه‌ای که مشمول نظام وظیفه است و قصد دارد در پیاره روی اربعین شرکت کند، هر چه سریعتر برای این امر اقدام کند؛ معاونت امور طلاب با مساعدت مدیریت حوزه علمیه تهران معافیت این عزیزان را هم صادر می‌کند تا بتوانند برای خروج از کشور اقدام کنند.
وی ادامه داد: در مورد طلاب پایه اول که هنوز کدطلبگی برای آنان صادر نشده است، طی جلساتی که با حضور مدیریت حوزه علمیه تهران برگزار شد، مقرر شد آن دسته از طلابی که به لحاظ پذیرش در حوزه مانعی ندارند، برای آن‌ها معافیت تحصیلی صادر کنیم تا بتوانند در پیاده روی نهضت بزرگ اربعین حسینی حضور داشته باشند.
معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در محل مدیریت حوزه علمیه تهران، تصریح کرد: همکاران در معاونت امور طلاب به صورت تمام وقت در خدمت طلاب هستند تا صدور مجوز‌های خروج از کشور آنها را پیگیری کنند و تا روز اربعین این خدمات رسانی ادامه خواهد داشت.
وی با بیان این که سال گذشته بیش از ۴ هزار نفر از طلاب حوزه تهران در راهپیمائی اربعین حضور داشتند، گفت: با توجه به شرایط امسال و حذف ویزا، پیش بینی می‌کنیم امسال تا ۵ هزار نفر از طلاب حوزه تهران در راهپیمائی اربعین حسینی حضور پیدا کنند.
حجت الاسلام مهدویخواه در پایان با تاکید بر رعایت قوانین نظام وظیفه توسط طلاب، خاطرنشان کرد: از طلاب تقاضا داریم قبل از این که در مرز‌های خروجی حضور یابند حتما نسبت به اخذ مجوز خروج از کشور از طریق معاونت امور طلاب حوزه علمیه تهران اقدام کنند تا از حضور در راهپیمائی اربعین بازنمانند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران