زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند

زائران غیرایرانی اربعین حسینی از ۶ گذرگاه زمینی وارد خاک ایران می‌شوند

دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج گفت: ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی در مبادی ورودی از کشورهای همسایه شامل پاکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان تشکل شده است که کار استقبال و تکریم زائران غیرایرانی را به عهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سردار یعقوب سلیمانی دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج در جلسه ستاد استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی که با حضور اعضای کمیته های این ستاد در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار کرد: چند سالی می شود که ستاد اربعین سپاه و بسیج در جهت خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی و سهولت در رفت و آمد عاشقان سالار شهیدان(ع) فعالیت می کند و با نگاه پشتیبانی از فعالیت های مردمی، اقدامات لازم برای ارائه خدمات به زائران حسینی در مسیر راهپیمایی اربعین سالار شهیدان علیه السلام را انجام داده است.

وی ادامه داد: ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی که در مبادی ورودی از کشورهای همسایه و مجاور ایران اسلامی تشکیل شده است کار استقبال و تکریم زائران غیرایرانی را به عهده دارد و از ۶ گذرگاه زمینی در استانهای مختلف گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان  شاهد ورود زائران غیرایرانی اربعین حسینی به خاک کشورمان هستیم  و این ستاد، وظیفه استقبال، اسکان، اقدامات فرهنگی و تغذیه زائران غیر ایرانی اربعین حسینی را برعهده دارد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۱۵ هزار زائر غیرایرانی اربعین حسینی وارد خاک کشورمان شدند، تاکید کرد: امسال زائران غیرایرانی اربعین حسینی از مرزهای از پیش تعیین شده وارد خاک عراق می شوند و پیش بینی می شود که امسال رشد چشمگیری در این خصوص داشته باشیم.

مسئول ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی خاطر نشان کرد: خوشبختانه هر ساله با فعالیت‌های بسیار خوب این ستاد مردمی، آمار ورود زائران غیرایرانی به کشورمان با رشد خوبی همراه است و موسسات مردم نهاد به عشق سالار شهیدان(ع) به تکریم زائران غیرایرانی می پردازند تا همه ساله شاهد برگزاری یک مراسم میلیونی و عظیم در روز اربعین حسینی در کربلا باشیم و بار دیگر به جهان نشان دهیم که اتحاد شیعیان زبان زد عام و خاص است.

سردار سلیمانی افزود: همه ما تلاش داریم که با نگاه خادمی امام حسین علیه السلام، فعالیت کنیم و در خدمات رسانی به زائران حسینی قدم های بیشتری برداریم.

دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج با اشاره به اهداف شکل گیری این ستاد گفت: هماهنگی و ایجاد وحدت رویه، ساماندهی و ایجاد تسهیلات لازم در همه مقولات و مولفه ها برای حرکت زائرین، ایجاد بستری لازم برای ساماندهی زائران برای عبور از مرزها و... از جمله اهداف شکل گیری این ستاد است.

در ادامه این جلسه، اعضای ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی به ارائه گزارشات خود پرداخته و در خصوص افزایش کیفی استقبال از زائران غیرایرانی تبادل نظر و بر آمادگی برای میزبانی از این زائران تاکید کردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران