برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد

برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین در نجف اشرف اعلام شد

کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در نجف اشرف برنامه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و علمی را ویژه زائران ایرانی و عراقی برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع‌رسانی حج از کربلای معلا، هم‌زمان با آغاز مراسم باشکوه اربعین حسینی، برنامه‌های فرهنگی به همت کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در عتبات عالیات اجرا می‌شود.

بر اساس این گزارش، شب گذشته محموله اقلام فرهنگی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با یک دستگاه کامیون وارد کربلا شد و قرار بر این است که از روز جمعه برنامه‌های فرهنگی این کمیته در عراق کلید بخورد.

این گزارش حاکی است، در مدت 10 روز برنامه‌های مختلف به همت کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در شهرهای نجف اشرف و کربلای معلا برگزار می شود.

شامگاه جمعه 19 مهرماه اولین برنامه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با عنوان شب‌شعر از سوی گروه شعر و ادب کمیته فرهنگی اربعین از ساعت 20 در محل صافی صفا در نجف اشرف برگزار خواهد شد.

همچنین همایش اربعین و قدس شریف از سوی معاونت بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری از ساعت 9 تا 11:30 صبح در محل مرقد صافی صفا برگزار می‌شود.

همایش علمی و بین‌المللی «اربعین و تمدن نوین اسلامی» از دیگر برنامه‌های کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین است که با همکاری انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلام حوزه علمیه قم از ساعت 15 تا 17:30 در محل صافی صفا برگزار خواهد شد.

برگزاری همایش فرصت‌ها و پرسش‌های پدیده اربعین از نگاه علوم انسانی و اجتماعی از سوی اندیشکده خط‌مشی گذاری اربعین دانشگاه امام صادق (ع) از ساعت 9 صبح و همایش گفتمان مقاومت از سوی معاونت بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری از ساعت 15 عصر روز یکشنبه 14 صفر از دیگر برنامه‌های علمی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در نجف اشرف است.

همچنین همایش ظرفیت‌های بین‌المللی اربعین از ساعت 9 صبح از سوی مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها و همایش پیام جهانی اربعین از سوی معاونت امور بانوان ستاد فرهنگی اربعین از ساعت 15 عصر روز دوشنبه 15 صفر در محل صافی صفا در نجف اشرف برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران