ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد

ارائه محصولات فرهنگی به زائران اربعین مورد توجه قرار گیرد

حجت الاسلام و المسلمین سید جواد مظلومی گفت: باید محصولات و خدمات فاخر فرهنگی به زائران اربعین حسینی ارائه کرد و در این مسیر اقدامات موثری انجام شده که نیازمند ارتقاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در گفتگو با ستاد خبری فضای مجازی ستاد مرکزی اربعین افزود: هرکسی که به زیارت اربعین آمده و وارد این گردونه شده است با داشته ای آمده و با همان داشته اگر برگردد، دچار خسران شده است. به افزایش تعداد زائرین و فراگیر شدن فرهنگ زیارت اربعین باید بیش از یک پدیده طبیعی نگاه کرد، این معجزه الهی با وجود سختی هایی که دارد، عالمگیر شده است.


وی ادامه داد: نمی توانیم بگوییم خلق این حماسه بزرگ اثر فلان مبلغ یا نتیجه یک اثر هنری است، برای خلق این حماسه جز معجزه و عشق اباعبدالله دلیل دیگری نمی توان متصور شد. محبت ایشان مردم را به این دلدادگی کشانده وشور وشعور و نور و نورانیت، ظرف وجودی مومنان و زائران را پر کرده است.


معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درباره ضرورت توجه به کارهای فرهنگی در سفر اربعین خاطرنشان کرد: در روایات آمده است که برکات زیارت متوقف است به زیارت با معرفت. معرفت  به خود اهل بیت، حرمت و تولی به ولایت ایشان. خوشبختانه شاهدیم که در موکب ها علاوه بر خدمات رفاهی، محصولات فرهنگی عرضه می شود که قطعا به معرفت افزایی زوار منجر خواهد شد.


حجت الاسلام و المسلمین مظلومی ادامه داد:  برای ذائقه و فهم مخاطبان باید محصول فرهنگی ارائه کنیم و در این سالها رشد چشمگیری در این زمینه می بینیم و بسیاری از موکب ها و مسئولان در این زمینه تلاش می کنند و امیدواریم این روند بهتر شود.


وی که در آیین شعر خوانی اربعینی شاعران ایرانی در نجف اشرف که به همت کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین برگزار شده بود، حضور داشت درباره این مراسم نیز گفت:  یکی از ابعاد ماندگار و حماسه ساز اتفاق کربلا و عاشورا بعد هنری آن است و یکی از هنرهایی که در ابراز این زیبایی اثر گذار بوده شعر است. خوشحالیم که شاعران و اهل هنر به این وادی می پردازند.


حجت الاسلام و المسلمین مظلومی خاطرنشان کرد: بیشتر عزیزانی که شعر خواندند، شاعران جوانی بودند که سروده های ماندگاری را ارائه کردند و در روایات داریم هرکسی برای اهل بیت(ع) یک بیت شعر بگوید، خداوند خانه ای در بهشت برای او بنا می کند و ما بسیاری از ساکنان بهشت را در این مجلس دیدیم و افتخار کردیم شاعران جوان به زیبایی، کوتاهی و ایجاز یک دنیا روضه آفریدند.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران