«سر برخاک دهکده» به اربعین رسید «سر برخاک دهکده» به اربعین رسید «سر برخاک دهکده» به اربعین رسید بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
«سر برخاک دهکده» به اربعین رسید «سر برخاک دهکده» به اربعین رسید «سر برخاک دهکده» به اربعین رسید «سر برخاک دهکده» به اربعین رسید «سر برخاک دهکده» به اربعین رسید

«سر برخاک دهکده» به اربعین رسید

کتاب «سر برخاک دهکده» روایت سفر یک بانوی نویسنده با چهار بادیگارد قدبلندش از پیاده‌روی اربعین است که به همت انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روابط عمومی نشر شهید کاظمی؛ فائضه غفار حدادی نویسنده کتاب «خط مقدم» این بار قلمش رنگ و بوی اربعین می‌گیرد و از سفری می‌نویسد که سراسر رحمت است و جاذبه، رحمتی واسعه از سفره ارباب که در عالم پهن شده و جاذبه‌ای مغناطیسی که کل عالم را به خود مجذوب کرده است. زنی که روزی به دهکده خاک بر سر سفر کرده حالا به دهکده‌ای سفر می‌کند که دوست دارد سر بر خاکش بگذارد. دهکده‌ای که شهردارش همان علمدار کربلا است.


نویسنده اثر جدیدی را با عنوان «سر بر خاک دهکده» خلق کرده که در آن به مقایسه تجربه سفر به اروپا و سفر به عراق را به تصویر می‌کشد، این اثر روایتی است جذاب و خواندنی از پیاده‌روی اربعین، کتابی ملازم با اشک و خنده توأمان.


در برشی از کتاب می‌خوانیم: «مگر یک شهر چقدر ظرفیت دارد؟ نکند این سیل جمعیت که لابد از صبح همین شکلی بوده، از این طرف شهر وارد می‌شود و به همین حالت از آن طرف شهر خارج می‌شود؟ شاید هم این چند روز شهر گشاد می‌شود و جا باز می‌کند؟ بعید هم نیست! شاید این ایام، امام حسین کربلا را می‌سپارد به علمدارش. شهردار که او باشد، دیگر همه چیز ممکن است. شهر اندازه یک کشور، کش می‌آید و بعد که همه را بغل کرد، فشارشان می‌دهد. آن قدر به هم نزدیک شان می‌کند که دل‌هایشان به هم گیر کند. اخبار و احوال‌شان در هم گره بخورد. از غریبگی مسافت‌های دور و دراز دربیایند و مثل مردم یک دهکده به هم نزدیک شوند. دهکده‌ای که انگار زادگاهشان بوده و خانه پدری را هنوز هم دلشان نیامده بفروشند و هر سال اربعین میعادگاهی است که همه رفته‌ها و هویت‌گم کرده‌ها برمی‌گردند به وطنشان. به هویتشان. به خاکشان. خاکی که برایشان مقدس است.»


کتاب «سر برخاک دهکده» روایت سفر فائضه غفار حدادی است از پیاده‌روی اربعین که در قطع رقعی و ۱۶۸ صفحه به رشته تحریر در آمده و در آستانه اربعین حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.


علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت من و کتاب (manvaketab.ir) و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران