حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند

حضورپرشورو توام با معرفت زائران ایرانی در سامرا / زوار ایرانی پول نقد کافی همراه داشته باشند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت : حضور پرشور و توام با معرفت واخلاق زائران ایرانی در سامرا فضای دلنشین وحال و هوای متفاوتی را در این خاک مقدس ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، علی رضا رشیدیان در جریان بررسی روند حضور زائران اربعین حسینی در عراق، از سامرا و نجف اشرف بازدید کرد و حضور زائران ایرانی در بارگاه ائمه معصوم( علیهم السلام) در این دو شهر را فوق العاده گسترده دانست.


وی اظهار کرد: متولیان وخدام حرمین عسکریین حضور این حجم جمعیت زائر را کم نظیرمی خواندند حضوری که از سوی زائران ایرانی توام با معرفت و اخلاق است و زیارتی توام با حضور قلب و معنویت را در پی دارد.


**زائران پول نقد کافی همراه داشته باشند


رشیدیان یکی از مشکلاتی را که زائران در سفر به سامرا و برخی دیگر از شهرها و نیز به هنگام ورود به خاک عراق دارند عدم همراه داشتن پول کافی دانست.


وی با بیان اینکه دستگاه های ATM ایرانی در اکثر شهرهای عراق وجود ندارد، تاکید کرد: زائران به هنگام سفر پول نقد کافی برای حمل و نقل و مانند آن داشته باشند.


وی با توضیح اینکه بخش عمده جابه جایی زائران در داخل عراق توسط ناوگان حمل ونقل عراق انجام می شود، افزود: زائران بعد از عبور از مرز باید با وسایل حمل و نقل تا نجف بروند و در سامرا هم همین موضوع حاکم است از این رو زائران باید وجه نقد لازم را همراه داشته باشند.


وی افزود: در این میان یکی از مشکلات موجود در سامرا و نیز مرز تفاوت زیاد و بالا رفتن نرخ های حمل و نقل از سوی رانندگان خودروهای عراقی بعد از افزایش جمعیت زائران ایرانی است.


رئیس سازمان حج و زیارت گفت : در دیدار با سفیر کشورمان در عراق خواهان پیگیری این موضوع از مقامات عراقی برای نظارت و کنترل بر این شرایط شدیم .


 


**کودکان خردسال و افراد بیمار وکهنسال به سفر اربعین نروند


وی در ادامه با اشاره به ازدحام جمعیت طی روزهای آتی در عراق و مسیرهای کربلا و نجف توصیه کرد: زائران از همراه آوردن کودکان و نیز افراد بیمار و یا کهنسال و افراد دارای مشکلات جسمی – حرکتی و غیره در این شرایط خودداری کنند.


**زائران بعد از زیارت سریعتر به کشور بازگردند


وی همچنین تاکید کرد : زائران بعد از زیارت عتبات سریعتر بازگردند زیرا زیرساخت های عراق ظرفیت خدمت رسانی به این جمعیت را ندارد .


رشیدیان تصریح کرد: مردم عراق خالصانه همه داشته های خود را برای پذیرایی از زائران اباعبدالله به کارگرفته اند اما زیرساخت های حمل و نقلی و جاده ای این کشور پاسخگوی نیازهای این حجم گسترده جمعیت نیست و هم اینک شاهد کمبود آب در نجف هستیم .
مطالب مرتبط

نظرات کاربران