استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است

استاندار نجف اشرف: آغوش‌ عراقی‌ها به‌روی زائران ایرانی باز است

استاندار نجف اشرف با بیان اینکه ‌آغوش‌ عراقی‌ها ‌به‌روی زائران ایرانی باز است، گفت: از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از تسنیم؛ «لوی الیاسری» استاندار نجف اشرف در حاشیه بازدید از موکب حضرت مسلم‌بن عقیل(ع) شهرستان ورامین اظهار داشت: این سفره‌هایی که در نقاط مختلف از جنوب تا شمال، از شرق تا غرب عراق گسترده می‌شود به‌عشق امام حسین(ع) است.


وی افزود: این خدمت‌رسانی که توسط زن‌ها، مردها، بزرگ و کوچک در حال انجام است به‌عشق امام حسین(ع) در اربعین حسینی است.


استاندار نجف اشرف بیان کرد: رژیم سابق عراق سال‌ها بود که با دشمنی علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگوار ایران و همچنین طراحی جنگ هشت‌ساله ظلم‌های بسیاری علیه ملت ایران مرتکب شد که همه آن‌ها، نقشه‌ای جداگانه و به‌دور از خواستِ ملت عراق بود و به‌خواست خدا این نقشه از بین رفت.


الیاسری ادامه داد: امروز دو ملت ایران و عراق کنار یکدیگر قرار گرفتند و در حال عزاداری برای سیدالشهدا(ع) هستند و باید بگوییم که امام حسین همه ما را جمع خواهد کرد.


وی سپس با اشاره به سخاوت و کرم مردم ایران و عراق تصریح کرد: از نظر مواد غذایی و  پذیرایی و خدمت به زائران امام حسین(ع) اقدامات مختلفی در همه موکب‌ها در نقاط مختلف انجام شده که زائران به هیچ عنوان احساس غربت نکرده و به‌راحتی خدمات گوناگونی را دریافت می‌کنند.


استاندار نجف اشرف گفت: در روزهای گذشته در دیدار با وزیر کشور ایران، ایشان اعلام کردند که مردم از کشورهای مختلف وارد عراق شده و خواهند شد و آنچنان که عنوان شده بیش از 30 کشور در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت می‌کنند و مردم این کشورها برای مراسم بسیار معنوی و بزرگ‌ اربعین وارد عراق می‌شوند.


الیاسری افزود: من استاندار نجف هستم و منزل خودم نیز پر از زائران ایرانی است و این باعث افتخار هر کدام از مردم عراق به‌ویژه مردم شهرهای مختلف استان نجف اشرف است که در خدمت زائران امام حسین(ع) از نقاط مختلف جهان باشند.


وی ابراز کرد: نه‌فقط خانه‌های ما در خدمت زائران امیرالمؤمنین(ع) و امام حسین(ع) است بلکه قلب‌ها و آغوش‌های ما نیز برای خوش‌آمدگویی به زائران ایرانی باز است و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را به زائران امام حسین در شهرهای کوچک نجف و کربلا داشته باشیم تا پس از زیارت به‌سلامت به کشورهای خود بازگردند.


استاندار نجف ادامه داد: معجزه الهی و نفس اهل‌بیت(ع) این است که این اقدام با این کیفیت اجرایی شود والّا عربستان سعودی با آن قدرت مالی و امکانات که حتی آمریکا و کشورهای دیگر به او کمک می‌کند، برای سالیانه حدود 3 میلیون زائر که برای حج تمتع به آن کشور سفر می‌کنند ناتوان است ولی به‌لطف خدا سفر 20 میلیون زائر امام حسین(ع) با این شکوه برگزار می شود و هیچ مشکلی به‌وجود نمی‌آید زیرا در این سفر خود مردم حضور داشته و خدمت‌رسانی می‌کنند و هیچ دولتی نیست که بتواند به‌صورت سازمانی این میزان خدمت‌رسانی را انجام دهد.


الیاسری تصریح کرد: ما از همه شما و زائران امیرالمؤمنین(ع) و امام حسین(ع) عذرخواهی می‌کنیم اگر قصوری در خدمت‌رسانی وجود دارد و یا اگر در جایی نتوانستیم کاری بکنیم از شما می‌خواهیم به‌بزرگواری خود از ما بپذیرید.


وی در پایان ضمن قدردانی از دولت جمهوری اسلامی ایران در حمایت دولت عراق برای مقابله با نیروهای تروریستی داعش اظهار داشت: یاد همه شهدای مدافع حرم را گرامی می‌داریم و خوشحالیم که کنار مواکب حضور داریم و امیدواریم خدای متعال هرچه می خواهید به شما بدهد و از طرفی نیز با سلامتی به کشور خود بازگردید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران