خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد

خدمات درمانی هلال‌احمر تا پایان صفر در عراق ادامه دارد

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ادامه‌‎دار بودن خدمات پزشکی به زائران عتبات در عراق تا پایان صفر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدتقی حلی‌ساز، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از حضور یک هزار و ۷۰۰ نفر نیرو در دوره اول خدمت‌رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی در کشور عراق خبر داد.


وی افزود: در دور دوم خدمت‌رسانی، با توجه به کاهش تعداد زوار عتبات عالیات و کاهش تعداد مراجعان به درمانگاه‌های هلال احمر، تعداد نیرو‌های هلال احمر نیز کاهش پیدا کرده است.


وی با بیان اینکه از شب گذشته ۱۵۰ نیروی تازه نفس در قالب کادر درمانی درمانگاه‌ها وارد عراق شده‌اند، گفت: کادر درمانی در دور نخست خدمات‌رسانی به زائران بعد از ۲۰ روز خدمت شبانه‌روزی، در حال بازگشت به ایران هستند.
وی از فعالیت سه درمانگاه الماس شرق، بلدالاولیا و ملاک در کربلا و دو درمانگاه نبأ و ام‌القری در شهر نجف به عنوان درمانگاه‌های ثابت هلال احمر ایران تا پایان ماه صفر خبر داد و افزود: درمانگاه‌های هلال احمر ایران در کاظمین و سامرا نیز به تدریج در حال تعطیل شدن هستند و ظرف یکی دو روز آینده به فعالیت خود پایان خواهند داد.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتظارات شما از خدمت‌رسانی به زائرین اربعین در عراق برآورده شده است؟ گفت: با توجه به کیفیت خدمات ارائه شده در حجم فشرده کاری، کمتر پیش آمد که نارضایتی مردم را در خصوص ارائه خدمات درمانی شاهد باشیم.
وی همچنین با اشاره به ارزیابی مثبت مسئولان در بازدید از درمانگاه‌های هلال احمر ایران در عراق گفت: این بازخورد‌های مثبت، مایه دلگرمی تیم اعزامی مرکز پزشکی هلال احمر به عراق و ادامه روند ارائه خدمات درمانی تا پایان ماه صفر است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران