سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد: کیفیت خدمت به زائران حضرت رضا (ع) افزایش می یابد

سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به این که خادم حضرت رضا (ع) بودن افتخار بزرگی است، گفت: کیفیت خدمت به زائران حضرت رضا (ع) افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از مشهد مقدس، محمد محسن مصحفی سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد روز سه شنبه(30مهرماه) در همایش شوق خدمت، آغاز به کار خادمان افتخاری دهه پایانی صفر 1441 در تالار شهر گفت: خادم امام رضا (ع) فقط محدود به خدمت در ساختمان حرم مطهر رضوی نیست.


وی افزود: هر کس که برای خدمت به زائرین آمده خادم حضرت رضا (ع) محسوب می شود، شهر مشهد میزبان زائران امام رضا (ع) است. هر سال باید کیفیت امکانات و خدمات افزایش پیدا کند، به لحاظ وضعیت زیر ساخت ها شرایط خوبی در مشهد داریم.


مصحفی خاطر نشان کرد: اگر امکانات فعلی مشهد را با سال های گذشته مقایسه کنیم، شرایط خوبی داریم، هتل ها، مهمانسراها، ایستگاه های صلواتی و استقبال از زائر وضعیت خوبی دارد. ما باید پا در مرحله جدیدی بگذاریم و خدمات بهتری را ارائه دهیم .  


وی یادآورشد: باید امنیت روانی و آرامش برای زائران ایجاد کنیم، الگوی اربعین و نوع استقبال مردم عراق را باید سرمشق خود قرار دهیم. الان شرایط فرق کرده است، خیلی ها تجربه حضور در کشور عراق و راهپیمایی باشکوه اربعین را دارند. به نظر می رسد، این الگو می تواند پیش روی ما قرار گیرد.


سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد همچنین گفت: همه ما وظیفه داریم در مقابل کسانی که از وجود زائر و کم اطلاعی او سوءاستفاده می کنند، بایستیم. عده ای خارج از قاعده می خواهند چهره شهر را مخدوش کنند، امر به معروف و نهی از منکر را در این موارد فراموش نکنید.


وی افزود: به همان اندازه که کیفیت خدمات را بالا می بریم، به همان میزان نسبت به وضعیت ارائه خدمات به زائران علی الخصوص زائران خارجی حساسیت نشان دهیم. اجازه ندهیم گروهی در حق آنان اجحاف کنند.


مصحفی خاطر نشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر همه امکانات خود را بسیج کرده تا امکانات خوبی به زائران ارائه دهد. زائران زیارت خود را در فضایی همراه با آرامش انجام داده و با دلی شاد به شهر و روستای خود بازگردند.    


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران