مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد

مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حرم حسینی برگزار شد

صدها زائر ایرانی در روز شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت علی بن موسی‌الرضا (ع) در حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به عزادار و سوگواری پرداختند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع‌رسانی حج از کربلای معلا، صدها زائر ایرانی در روز شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت علی بن موسی‌الرضا (ع) در حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به عزادار و سوگواری پرداختند.


براساس این گزارش، این مراسم صبح امروز از سوی بعثه مقام معظم رهبری و پس از اقامه نماز با قرائت زیارت عاشورا برگزار شد که حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا مقیسه در این مراسم به ویژگی‌های شیعه واقعی از نظر امام هستم پرداخت و گفت: اگر می‌خواهید ولایت واقعی داشته باشید باید برای عمل و اطاعت خدا و تقوا همت کنید؛ وگرنه با سهل‌انگاری هیچ ولایتی پیدا نمی‌شود.


وی افزود: ادعای محبت داشتن به هیچ کار نمی‌آید. جای محبت واقعی در دل‌های پاک است و وقتی دل‌پاک است که آلوده به معصیت نباشد. اگر به معصیتی مبتلا شدید، فوراً توبه کنید تا آن لکه سیاه گناه از قلبتان پاک بشود.


امام‌جمعه سبزوار خاطرنشان کرد: بعضی دوست دارند نظر خود را بر دستور دین تحمیل کنند؛ به‌جای اطاعت کردن، فرمانروایی کنند و دین را آن‌گونه می‌خواهند که می‌پسندند؛ نه آن‌گونه که هست. ولی شیعه کسی است که مطیع محض دین و اولیای حق باشد؛ نه گامی عقب بماند و نه یک‌قدم جلوتر حرکت می‌کند.


وی با اشاره به روایتی از امام رضا (علیه‌السلام) که می‌فرماید «لایکونُ المومِنُ مؤمناً حتی تکونَ فیه ثلاثُ خِصال: سُنَّهٌ مِن رَبِّه وَ سُنَّهٌ مِن نَبیهِ وَ سُنَّهٌ مِن ولیه فَأمَّا السُّنَّهُ مِن ربِّه فَکِتمانُ السِّرِّ وَ أمّا السُّنَّهُ مِن نَبیهِ فَمُداراهُ اَلنّاسِ وَ اَمّا السُّنَّهُ مِن وَلیهِ فالصّبر فی البَأساءِ و الضَّرّاء» یادآور شد: مؤمن، مؤمنی کامل نیست؛ مگر در او سه خصلت باشد: خصلتی از خدا، خصلتی از پیامبر و خصلتی از امام؛ اما خصلت خدایی، کتمان راز و خصلت پیامبر مدارا با مردم و خصلت امام شکیبایی در گرفتاری‌هاست.


در پایان این مراسم یکی از مداحان و ذاکر اهل‌بیت (ع) به عزاداری و سوگوار پرداخت و زائران هم در رثای شهادت امام هشتم سینه‌زنی و عزاداری کردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران