نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن

نمایش صفحه‌ای ۱۳۰۰ ساله از قرآن

صفحه‌ای از یک قرآن قدیمی دست‌نویس که بیش از ۱۳۰۰ سال قدمت دارد، در سی‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، وبگاه روزنامه اماراتی «البیان» نوشت: این صفحه از قرآن کریم دربردارنده آیات ۷۲ تا ۷۵ سوره انفال و آیات ۱ تا ۹ سوره توبه است که به خط کوفی کتابت شده است.


این صفحه از قرآن مربوط به یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های دست‌نویس قرآن است که براساس تحقیقاتی که با استفاده از فن‌آوری «تاریخ‌‌گذاری رادیو کربن» انجام شده، قدمت آن به بیش از ۱۳۰۰ سال می‌رسد.


براساس پژوهش‌های انجام شده، تاریخ کتابت این قرآن به اوایل قرن دوم هجری(قرن هشتم میلادی) و به عصر امویان برمی‌گردد که تاریخ کتابت آن بین سال‌های ۷۱۴ تا ۷۴۰ میلادی تخمین زده شده است.


یادآوری می‌شود، سی‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه امارات از روز چهارشنبه، ۸ آبان‌ماه با شعار «کتابی باز کن؛ ذهن‌هایی را روشن کن» در مرکز «اکسپو»ی شارجه افتتاح شد و تا ۱۸ آبان ادامه دارد.


ایکنا


| شناسه مطلب: 98292
قرآنمطالب مرتبط

نظرات کاربران