افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال

افزایش ۲۵ درصدی زائران غیر ایرانی در اربعین امسال

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه به غیر از زائران ایرانی تردد زائران کشورهای دیگر نیز ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته در اربعین حسینی افزایش داشته است، افزود: همه زائران با اسناد معتبر و قانونی از مرز خارج شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا در دیدار حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به مأموریت بزرگ اربعین روز گذشته، ۱۲ آبان‌ماه گفت: تردد زائران در سال جاری در مرز نسبت به سال گذشته افزایش ۷۴ درصدی داشت.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه به غیر از زائران ایرانی تردد زائران کشورهای دیگر نیز ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته در اربعین اباعبدالله الحسین(ع) افزایش داشته است، افزود: همه زائران با اسناد معتبر و قانونی از مرز خارج شدند.

وی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی در همه صحنه‌ها حضور فعال و مؤثر داشته و امنیت بسیار خوبی در مرزهای کشور حاکم است، بیان داشت: تردد خودروهای شخصی در مرز نیز افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشت.

سردار اشتری با اشاره به کاهش تصادفات در سال جاری نسبت به سال گذشته در ایام اربعین گفت: تردد در گیت‌های مرزی با بررسی مدارک هویتی به سرعت انجام می‌شد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه کارکنان انتظامی برای تسهیل تردد در مرز و تأمین امنیت مردم حضور فعالی داشتند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰ هزار برگ تردد زیارتی برای کسانی که گذرنامه نداشتند، صادر شد.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه برگ تردد زیارتی که در پایانه‌های مرزی چاپ و صادر می‌شد، از اعتبار لازم برخوردار بود، گفت: با همکاری دولت عراق ورود و خروج زائران سرعت خوبی به خود گرفت.

وی با اشاره به تردد طلاب و مشمولان وظیفه از مرز افزود: پلیس با متصل شدن به بانک‌های اطلاعاتی برای احراز هویت در اسرع وقت برگ تردد برای زائران صادر می‌کرد.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه حدود ۳ میلیون و ۷۰ هزار زائر ایرانی برای تردد در مرز حضور داشتند، اذعان کرد: حدود ۳۰۰ هزار زائر غیر ایرانی نیز از مرز ایران عبور کردند.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۷ میلیون ورود و خروج از مرز در ایام اربعین ثبت شده است، گفت: نیروی انتظامی بیشترین مسئولیت را در تردد و تأمین امنیت در مرزها داشت.

این مقام ارشد انتظامی کشور بیان داشت: نیروی انتظامی با رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جایگاه خوبی در بین مردم پیدا کرده و با تلاش همه نهادهای امنیتی انتظامی امنیت پایداری در کشور حاکم است.

گفتنی است، نماینده ولی فقیه در ابتدای این نشست از تلاش‌های سردار اسحاقی تقدیر و تشکر و برای سردار ملکی در سمت فرمانده جدید انتظامی استان گیلان آرزوی موفقیت کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران