حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)   حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)   حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)   بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)   حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)   حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)   حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)   حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)  

حال و هوای سامرا در روز شهادت امام حسن عسکری (ع)  

در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) شمار زیادی از عاشقان اهل بیت علیهم السلام با حضور در سامرا و حرم امامین عسکریین (ع) به مدیحه‌سرایی و عزاداری پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، شهر سامرا در سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) میزبان عاشقان و زائران حرم امامین عسکریین (ع) است و شمار زیادی از زائران و مجاروان به منظور زیارت به این شهر مقدس مشرف شدند.


امروز شهر سامرا مملو از جمعیت است و خیران و افراد بومی این شهر با نذری‌های مختلف از زائران پذیرایی می‌کنند و محافل عزاداری و مدیحه‌سرایی نیز برپا است.


این گزارش حاکی است، امروز در سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) پدر حضرت مهدی (عج) شهر سامرا متفاوت‌تر از روزهای گذشته است و زائران با کوله‌باری از غم به سوی حرمین مطهر می‌روند و به زیارت می‌پردازند و در مراسم دعاخوانی و مرثیه‌سرایی شرکت می‌کنند.


در حرم امامین عسکریین (ع) علاوه بر حرم مطهر امام حسن عسکری (ع) و امام هادی (ع)، مرقد نرجس خاتون همسر امام حسن عسکری(ع) و مادر امام زمان(عج) و  حکیمه خاتون دختر امام جواد(ع) نیز قرار دارد که زائران پس از تشرف به حرمین امامین عسکریین (ع) به سرداب این حرم مطهر مشرف شده و به زیارت این دو بانو می‌پردازند.


| شناسه مطلب: 98347
سامرا امام عسکریمطالب مرتبط

نظرات کاربران