وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

وزارت خارجه عراق با محکوم کردن حمله شب گذشته برخی افراد که با عنوان تظاهرات کننده به ساختمان کنسولگری ایران در کربلای معلی حمله کرده بودند، تاکید کرده است که سفارتخانه‌ها و هیئت‌های دیپلماتیک در این کشور خط قرمز هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ خود حمله شب گذشته برخی عناصر نفوذی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی را محکوم و تاکید کرد چنین  اقداماتی هرگز بر روابط دوستانه و حسن همجواری میان ایران و عراق تاثیر نخواهد گذاشت.


این بیانیه آورده است اقدام برخی تظاهرات کنندگان در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای مقدسه را محکوم کرده و این وزارت بر پایبندی خود به حفظ امنیت هیئت‌های نمایندگی که توافقنامه وین بر ضرورت جلوگیری از به خطر افتادن امن آنها تاکیدکرده، تاکید می‌کند.


خاطر نشان می‌شود میر مسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلای معلی تأکید کرد که در حال حاضر اوضاع در اطراف مقر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران به حال عادی بازگشته است.خبرنگار العالم گزارش داده بود نیروهای ضداغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره کرده بود، متفرق کردند.


خبرنگار العالم تأکید کرده بود که مهاجمان به کنسولگری ایران، نماینده معترضان عراقی نیستند و به‌زودی هویت واقعی آنان منتشر خواهد شد.


به گفته منابع خبری، طی روزهای گذشته برخی از اعضای گروه های منحرف و نفوذی به دنبال هدایت مردم به سمت کنسولگری ایران بودند که مردم از آن ها تبعیت نکردند. قابل ذکر است که نیروهای امنیتی کربلا در کنار کنسولگری مستقر شدند. فرمانده پلیس کربلا اعلام کرد که با معترضان صحبت شده و این اشخاص از اطراف کنسولگری متفرق شده اند.


منبع: تسنیم


| شناسه مطلب: 98352
ایران عراقمطالب مرتبط

نظرات کاربران