تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است

تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دشمن شرایط سنگینی را در حوزه فرهنگی ایجاد کرده است، گفت: تنها راه نجات کشور، انس با قرآن و اهل بیت است.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از مشهد مقدس، حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، در مراسم تجلیل از افتخار آفرینان استان خراسان رضوی در مسابقات ملی و بین المللی قرآن کریم در بقعه گنبد خشتی گفت: در مجلس شورای اسلامی فراکسیون قرآن و عترت داریم که مسئولیت آن برعهده من است.


وی افزود: تلاش زیادی کردیم و با این که از نظر زمانی کمی دیر شده است، اما با وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه امضا شده است که تمام کسانی که دوره متوسطه را به اتمام می رسانند، باید مهارت روخوانی و روان خوانی قرآن کریم را داشته باشند.


حجت‌الاسلام پژمان فر خاطر نشان کرد: حداقل ها را در نظر گرفته ایم، با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و آموزش عالی و همه مجموعه های مورد نظر مذاکره شده است که تا پایان سال 1399 همه افراد در کشور سواد روخوانی و روان خوان قرآن را داشته باشند.


وی یادآور شد: گاهی افراد تحصیلات دانشگاهی دارند، اما توانمندی در روان خوانی قرآن را ندارند. در کشور هرکس بتواند یک متن فارسی را بخواند، حتما توان روان خوانی قرآن را دارا خواهد بود و این مطلب تنها با برنامه ریزی امکان پذیر است.


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: رهبری فرمودند، کشور باید 10 میلیون حافظ قرآن داشته باشد، دستگاه های متولی مانند وزارت ارشاد، اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی پیگیرهستند، اما این تلاش ها کافی نیست.


وی افزود: برای رسیدن به این نقطه احتیاج به مشارکت مردم داریم، بیایید برای خود باقیات صالحات باقی بگذارید. مردم هزینه آموزش یک تا پنج حافظ قرآنی را برعهده بگیرند ، اگر در کشور 80 میلیونی ، 10 میلیون نفر پیشقدم شوند و هزینه آموزش حافظان قرآن را بدهند در مسیر ثواب قرار گرفته اند.


حجت الاسلام پژمان فر خاطر نشان کرد: آن چیزی که از جوانان صیانت می کند، پناه بردن به قرآن است، جرقه ای در استان خراسان رضوی زده شده است، مسلما ثمرات زیادی خواهد داشت. فراکسیون قرآن در همه استان ها رابط دارد و کار قرآنی استان ها را پیگیری می کند.


در پایان این مراسم از 18 قاری و حافظ قرآنی خراسان رضوی که در مسابقات ملی و بین المللی حائز رتبه شده بودند، با اهدای لوح تقدیر شد. 


| شناسه مطلب: 98372
قرآن مشهد مقدسمطالب مرتبط

نظرات کاربران