جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود

جشن میلاد پیامبر و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین در ایلام برگزار می‌شود

ویژه برنامه جشن بزرگ میلاد رسول مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین با حضور بازیگران مطرح سینما و گروه‌های موسیقی در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام حشمت‌الله رستمیمعاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام گفت: آیین میلاد پیامبر(ص) پنجشنبه هفته جاری ۲۳ آبان ماه بعد از نماز مغرب و عشا با حضور تواشیح و مولودی خوانان کشور برگزار خواهد شد.


وی اظهار کرد: سخنران این آیین حجت‌الاسلام قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و با اجرای شاهین جمشیدی از مجریان شبکه سه سیما خواهد بود.


وی از عموم‌مردم برای شرکت در این آیین دعوت کرد و یادآور شد: از تمامی شرکت‌کنندگان با صرف شام پذیرایی خواهد شد.


وی همچنین از برگزاری آیین تجلیل از موکب‌داران اربعین در این استان با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور خبر داد و گفت: این آیین صبح پنجشنبه در مجتمع فرهنگی لاله و با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و مسئولان استانی برگزار خواهد شد.


به گفته معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام، در این آیین از ۱۷۰ نفر از موکب‌داران که در ایام اربعین به زائران حسینی خدمت‌رسانی کرده اند، تجلیل می‌شود.


اربعین امسال بیش از چهار میلیون نفر زائر از مرز مهران به عنوان اصلی‌ترین مرز خروجی کشور به سمت عراق از این پایانه عبور کردند.


شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسیر تردد خودروهای شخصی، کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات عراق است.


۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است که ۱۲ ربیع‌الاول سالگرد ولادت پیامبر اکرم(ص) بنا بر روایات اهل سنت و ۱۷ ربیع‌الاول تاریخ ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) بنا بر روایات شیعه است که امسال این هفته برابر با ۱۹ تا ۲۴ آبان‌ماه است.


| شناسه مطلب: 98419
پیامبر اکرم موکبمطالب مرتبط

نظرات کاربران