آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98 آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98 آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98 بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98 آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98 آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98 آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98 آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98

آمار نهایی میزان زائران ایرانی اربعین حسینی در سال 98

اشتری گفت: امسال ۳ میلیون و ۸۰ هزار زائر ایرانی و بیش از ۳ هزار زائر خارجی از مرز‌های ایران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در مراسم تقدیر از خادمان اربعین حسینی که صبح امروز (پنجشنبه بیست و سوم آبان ماه) برگزار شد، با اشاره به اینکه نیروی انتظامی طی چند سال گذشته در مرز‌های چهارگانه حضور فعال داشته است، اظهار داشت: امسال ۳ میلیون و ۸۰ هزار زائر ایرانی و بیش از ۳ هزار زائر خارجی از مرز‌های ایران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی حضور داشتند.


اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از تردد زائران از مرز مهران انجام شد، ادامه داد: نیروی انتظامی در راستای برقراری نظم و امنیت با بیش از ۳۰ هزار نفر در مرز‌های چهارگانه، تمامی جاده‌های منتهی به مرز‌ها و پایانه‌ها حضور داشتند.


سردار اشتری خاطرنشان کرد: امسال با رصد و پایش تمامی مسیرها، پایانه‌ها و محل تجمع زائران خوشبختانه مشکلی نداشتیم و خدمات زیادی به زائران ارائه شد و بیشترین خدمات توسط مرزبانی و یگان‌های ویژه ارائه شد.


فرمانده ناجا با اشاره به وجود کمبودها و خلأهایی در زیرساخت‌های مرزی کشور گفت: نیروی انتظامی در ایام اربعین با تلاش‌های شبانه روزی خود این خلأها و کمبو‌دها را برطرف کرد.


وی با اشاره به صدور ۲ میلیون گذرنامه و برگ گذر موقت در ایام اربعین امسال گفت: با توجه به افزایش درخواست‌ها جهت صدور گذرنامه با هماهنگی با کشور عراق برگ تردد موقت صادر شد.


سردار اشتری افزود: با توجه به لغو روادید افزایش زائر را داشتیم و زائران از اول محرم تا پایان اربعین به کشور عراق سفر کردند.


فرمانده ناجا گفت: خوشبختانه امسال برای زائرانی که گذرنامه نداشتند و در مرز‌ها حضور پیدا کردند، بیش از شش هزار برگ تردد موقت صادر شد؛ همچنین امسال ۱۲۲ هزار دانشجو، طلبه و دانش آموز در پیاده روی اربعین شرکت کردند.


سردار اشتری اضافه کرد: امسال ورود پاکسانی‌ها و افغانستانی‌ها از مرز میرجاوه و دوقارون با توجه به هماهنگی نیرو‌های مسلح به خوبی صورت گرفت.


فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی آماده تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی امروز همانند ۴۰ سال گذشته آماده برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور است.


| شناسه مطلب: 98438
اربعینمطالب مرتبط

نظرات کاربران