کتاب «تن شهر و جان زیارت» در کاشان رونمایی شد

کتاب «تن شهر و جان زیارت» در کاشان با حضور زهرا چیت‌سازیان نویسنده این کتاب رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، کتاب «تن شهر و جان زیارت» در کاشان با حضور زهرا چیت سازیان نویسنده این کتاب رونمایی شد.


نویسنده کتاب «تن شهر و جان زیارت» در آیین رونمایی این کتاب با بیان اینکه این کتاب در سه بخش تالیف شده است، اظهار کرد: موضوع اصلی این کتاب به وجود زیارتگاه‌ها در کاشان و فلسفه تشکیل زندگی مردمان کاشان در کنار این زیارتگاه‌ها و بازخوانی شهر کاشان از منظر آیین زیارت می‌پردازد.


زهرا چیت‌سازیان با اشاره به اینکه کاشان یکی از شهرهایی است که تعداد زیادی زیارتگاه را در خود جای داده است، ابراز داشت: با بررسی های انجام شده در مورد مردم کاشان و زندگی مردمان این دیار و به دلیل ارتباط معنوی ساکنین این منطقه از ایران، زندگی اکثر مردم در کنار زیارتگاه ها شکل گرفته است که در این کتاب به این موضوع پرداخته شده است.


این عضو هیئت علمی دانشگاه فنی حرفه ای با بیان اینکه نیروی موجود در زیارتگاه ها برای جذب انسان ها نیرویی قوی تر و موثرتر از نیاز و طلب انسان به نیازهای عادی است، تصریح کرد:این نیروی نادیدنی در ساختن شهرها دخیل بوده اما چون در زیست کنونی انسان کمتر مداخله دارد در خواندن و فهمیدن شهرهای کهن مغفول مانده است.


وی با اشاره به اینکه در این کتاب تلاش کردم که نشان دهم کالبد کهن شهر کاشان چگونه از این نیرو متاثر بوده است، بیان داشت: این کتاب جز نخستین گام ها در خوانش و فهم انسان از شناسنامه معماری و شهر در ایران است.


به گزارش مهر، کتاب «تن شهر و جان زیارت» در سازمان چاپ و انتشارات وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه و با طراحی جلد محمدرضا ملاحسینی در ۱۰۰۰ نسخه چاپ و با قیمت ۱۲۵ هزار ریال روانه بازار کتاب شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران