اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست

اسرائیل مسجد ابراهیمی را به روی مسلمانان بست

شهرک نشینان صهیونیست به بهانه جشن مذهبی با حمله به شهر الخلیل در کرانه باختری ، به منازل فلسطینیان یورش برده و چند نفر را مجروح کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، رژیم اشغالگر قدس امروز مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل در کرانه باختری جنوبی را به روی نمازگزاران مسلمان بسته است.

این درحالی است که هزاران شهرک نشین صهیونیست در منطقه قدیمی شهر الخلیل که تحت اشغال و حاکمیت اسرائیلی ها قرار دارد جمع شده اند تا یک تعطیلات یهودی را جشن بگیرند.

گفتنی است جشن مذهبی بهانه ای شده و از دیروز  تنش در این شهر بسیار زیاد بوده است زیرا یهودیان به منازل خانواده های فلسطینی در بخش اشغالی این شهر حمله و چند نفر را مجروح کردند.

صهیونیست ها در حالی  که باور دارند مسجد ابراهیمی به آنان تعلق داشته محل دفن حضرت ابراهیم، ساره و دیگران می باشد، این مکان مقدس مسلمانان را از آن خود دانسته و در مناسبت های مختلف، به سرکوب فلسطینیان مبادرت می کنند.

گفتنی است شهرک نشینان همچنین سنگ هایی با کتیبه های یهودی را روز گذشته بر روی دیوارها و قوس های شهر قدیمی الخلیل نصب کردند، که یکی دیگر از توطئه های آنان در راستای یهودی سازی این مکان مقدس مسلمانان محسوب می شود.

 لازم به ذکر است در سال 1997 با توافق میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین، شهر الخلیل به دو قسمت تقسیم شد که بخشی از آن هم اکنون تحت سلطه اسرائیل قرار دارد.مسجد ابراهیمی در این بخش قرار گرفته است.

خبرگزاری حوزه
مطالب مرتبط

نظرات کاربران