مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد

مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد

دولت عراق روز یکشنبه مجوز فعالیت دوازده رسانه در این کشور را به دلیل رعایت نکردن بی‌طرفی و حمایت از آشوب در این کشور، تعلیق کرد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «تی‌آر‌تی عربی»، دولت عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر ۸ شبکه تلویزیونی و ۴ رادیو را به دلیل نقض اصول حرفه‌ای و تحریک معترضان، به مدت ۳ ماه معلق کرد.


بر اساس بیانیه کمیسیون ارتباطات و رسانه عراق، شبکه‌های «العربیه»، «الحدث»، «ان‌آر‌تی»، «ای‌ان‌بی»، «دجله»، «الشرقیه»، «الفلوجه»، «الرشید» و «هنا بغداد» و رادیوهای «الناس»، «سوا»، «اذاعه الیوم» و «نوا»، رسانه‌هایی هستند که فعالیت آن‌ها به مدت سه ماه تعلیق شده است.


این کمیسیون به پنج شبکه «السومریه»، «اسیا»، «رووداو»، «اسکای نیوز عربیه» «قناة اور» هم تذکر داده است.


عراق از ابتدای ماه گذشته میلادی صحنه اعتراضات بوده است.


بغداد پیش از این هم چند رسانه سعودی از جمله العربیه و الحدث را به تحریک معترضان به آشوب متهم کرده بود. عراق همچنین مجوز فعالیت شبکه «الحرة» وابسته به وزارت خارجه آمریکا را به دلیل توهین به مرجعیت و انتشار اخبار کذب، تعلیق کرده بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران