مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند

مبلغ نمونه نباید فقط به منبر اکتفاء کند

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی در همایش تجلیل از مبلغین اربعین حسینی قم عنوان کرد: مبلغ نمونه کسی نیست که فقط به منبر اکتفاء کند، بلکه مبلغ کسی است که وقتی وارد منطقه تبلیغ شد از همه جهات اثرگذار باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، همایش تجلیل از مبلغین اربعین حسینی استان قم شامگاه دوشنبه (چهارم آذرماه) در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفای این شهر برگزار شد.


در این همایش که 300 نفر از مبلغین اربعین اعزامی از استان قم حضور داشتند حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی قزوینی با اشاره به خصوصیت مبلغین گفت: از جمله این ویژگیها از نظر قرآن اخلاص، شجاعت، خدا ترسی و... است.


این عضو شورای علمی مرکز تخصصی مذاهب اسلامی افزود: مبلغ نمونه کسی است که براساس نیاز روز سخن بگوید؛ شبهات اعتقادی علمی را بشناسد؛ برای آن جواب اقناع کننده داشته باشد،جامعه هدف را بشناسد؛ اطلاعات کافی و لازم از مبانی دینی و ارزشی داشته و اهل مطالعه باشد.


این محقق بیان داشت: مبلغ نمونه کسی است که در برخورد با مردم بالاترین و بهترین برخوردها و رفتارها را داشته باشد، بطوری که با اخلاق و رفتارش مردم را جذب دین کند.


حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی گفت: امروز در موقعیتی بسیار حساس هستیم، به طوری که دشمنان و رژیم آل سعود همه تلاش شان را بکار بسته اند تا اختلافات بین دو مذهب شیعه و سنی را بیشتر کنند. در این رابطه رژیم آل سعود هزینه های زیادی کرده است و بعضا به بعضی منبری ها پول داده تا به مقدسات دو مذهب توهین کنند.


این استاد حوزه و دانشگاه افزود: در این شرایط حساس مبلغ باید مواظب سخنان خود بر روی منبر باشد، تا هر حرفی را مطرح نکند، به خصوص از سخنان تفرقه بر انگیز پرهیز کند.


این محقق بیان داشت: امروز یکی از مسائل مهم در عرصه تبلیغ کادر سازی وتربیت مبلغ است. مبلغ نمونه کسی نیست که فقط به منبر اکتفاء کند، بلکه مبلغ کسی است که وقتی وارد منطقه تبلیغ شد از همه جهات اثرگذار باشد.


در پایان این همایش از  تعدادی از مبلغین اربعین حسینی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران