ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟ ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟ ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟ بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟ ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟ ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟ ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟ ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟

ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟

سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به پیدا شدن ۱۱۲ شناسنامه و ۴۰۴ کارت ملی زائران اربعین حسینی در کربلا گفت: تمام مدارک به ادارات ذی‌ربط در وزارت خارجه منتقل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به حضور میلیونی زائران ایرانی در ایام پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: در مراسم اربعین حسینی امسال مدارک بسیاری در حوزه کربلا یافت شد که تمام این مدارک به ادارات ذی ربط در وزارت خارجه منتقل شده است.


وی از پیدا شدن ۱۱۲ شناسنامه ایرانی در ایام اربعین حسینی در کربلا خبر داد و افزود: علاوه بر این، ۴۰۴ کارت ملی نیز در کربلا پیدا شده است که زائران اربعین حسینی می‌توانند برای دریافت آن به بخش‌ اداره سجلات مراجعه کنند.


حسینیان در ادامه با بیان اینکه ۵۱۳ گذرنامه ایرانی نیز به اداره گذرنامه تحویل داده شده است، افزود: ۳۵ کارت سوخت اتومبیل، ۱۰۳ گواهینامه رانندگی، ۲۴ کارت شناسایی ماشین و ۴۸ کارت پایان خدمت نیز در اربعین حسینی در شهر کربلا پیدا و به اداره امور اجتماعی تحویل داده شده است.


سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به اینکه ۲۳۴ ساک دستی و کوله پشتی مفقوده متعلق به زائران اربعین پیدا شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه کربلا ۱۸۸ و در نجف اشرف ۴۶ ساک دستی و کوله پشتی پیدا شده است که از این میان ۹۱ عدد دارای مشخصات و ۱۴۳ عدد فاقد مشخصات هستند.


حسینیان با بیان اینکه تمام این ساک‌ها تحویل سازمان حج و زیارت شده است، گفت: ساک‌های دارای مشخصات توسط پست تحویل خواهد شد. همچنین تصاویر ساک‌ها و کوله‌های فاقد مشخصات در سایتی از سوی سازمان حج و زیارت اعلام می‌شود. زائرانی که ساک آنان مفقود شده است با شناسایی و اعلام مشخصات بیشتر آن را تحویل خواهند گرفت و در مورد ساک‌هایی که در مدت اعلام شده مراجعه‌ای صورت نگیرد، تصمیم مقتضی اخذ خواهد شد.


امسال بیش از سه میلیون ایرانی به پیاده‌روی اربعین حسینی مشرف شدند.


| شناسه مطلب: 98535
اربعین کربلامطالب مرتبط

نظرات کاربران