همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد

همایش پیاده روی اربعین با کمک مردم ساماندهی شد

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه همایش پیاده روی عظیم اربعین با کمک مردم ساماندهی شد، گفت: در خوزستان یک هزار و ۵۵۰ موکب در ایام اربعین به زائران خدمات رسانی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام سید محمود موسوی روز چهارشنبه (۱۳ آذرماه) در گردهمایی تجلیل از موکب داران اربعین حسینی شهرستان اهواز اظهار کرد: این همایش به منظور تقدیر از مسئولان مواکب شهرستان اهواز، عین 2، سیاحی و مواکب بین راهی مربوط به شهرستان اهواز برگزار شده که در اربعین حسینی تلاش بسیاری برای خدمات رسانی به زائران کردند.


مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان علت موفقیت این موکب داران را مردم داری دانست و افزود: این مراسم عظیم با کمک مردم استان ساماندهی شد و همه مردم پای کار آمدند و خانه ها، مساجد و حسینیه ها را در اختیار ما قرار دادند.


وی یکی از رموز موفقیت مراسم پیاده روی اربعین و کمیته مشارکت های مردمی در استان را نداشتن مشکل در اسکان و تغذیه دانست و اضافه کرد : در زمان برگزاری این همایش عظیم مردمی حدود ۲ میلیون زائر از طریق مرزهای چذابه و شلمچه در مسیر رفت و برگشت عبور کرد.


موسوی تصریح کرد: در این مدت جمعیت به سمت کربلا حرکت می کرد و ما هیچ دغدغه ای در بحث اسکان و تغذیه نداشتیم چرا که مردم برای رضای خدا و با عشق و محبت به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) خدمات رسانی می کردند.


وی تاکید کرد: معتقدم هیچ دوربین و سیستمی نمی تواند این حرکت مردمی و صفا، صمیمیت و  صحنه ای را که در ایام اربعین، با آن جوش و خروش و تلاش شبانه روزی در خدمات رسانی به زائرین مشاهده کردیم، به تصویر بکشد.


مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از تمام مردم، خیرین خوزستان، مدیران مواکب و استان هایی که معین استان بودند، تقدیر کرد و اذعان داشت : یکی از کارهای خوبی که در خوزستان انجام شد، حضور خواهران در این صحنه و ایجاد مواکب خواهران بود.


وی با بیان اینکه در مجموع 40 موکب خواهران در ۲ مرز شلمچه و چذابه برپا و به خدمات رسانی به زائران پرداختند، عنوان کرد: بیش از ۱۰ موکب در چذابه و بیش از ۱۳ موکب در شلمچه ویژه خواهران برپا شد.


موسوی مجموع مواکب شلمچه، چذابه و مسیرهای بین راهی را یک هزار و ۵۵۰ موکب دانست و ابراز کرد: در پایانه شلمچه از میدان مقاومت تا شلمچه ۴۰۰ موکب، چذابه ۱۹۰ موکب و مواکب بین راهی ۵۰۰ موکب مستقر شدند.


«فرخ کشاورز» مسئول هماهنگ کننده امور مواکب اربعین حسینی اهواز نیز هدف از برگزاری این گردهمایی را تجلیل از زحمات بی شائبه مدیران مواکب در مراسم پیاده روی اربعین دانست و یاد آور شد: تلاش موکب داران ابا عبدالله الحسین (ع) در آن شرایط سخت ستودنی است و باعث شد زائرین به راحتی حرکت کنند و به مقصد برسند.


در پایان این نشست از موکب داران با لوح تقدیر و نگین انگشتری که از کربلا تهیه شده بود تجلیل و برگ مجوز مواکب از تهران به آنها تحویل شد.


| شناسه مطلب: 98606
خوزستان اربعینمطالب مرتبط

نظرات کاربران