رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت

رئیس سازمان حج وزیارت به عربستان رفت

رئیس سازمان حج و زیارت و هیئت همراه به دعوت وزیر حج و عمره عربستان سعودی برای انجام مذاکرات حج تمتع 99 به عربستان رفت.

آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در صدر هیئتی برای انجام مذاکرات حج تمتع 99 بامداد امروز شنبه (16 آذر ماه) عازم عربستان شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ آقای رشیدیان پیش از عزیمت به کشور عربستان اظهار کرد: سفر به عربستان برای مذاکرات حج تمتع 99 بنا به دعوت وزیر حج و عمره عربستان سعودی صورت می گیرد.


وی افزود: امیدواریم در این سفر بتوانیم آنچه را که برای برگزاری یک حج کامل و جامع، توام با عزت، کرامت، امنیت و آرامش حجاج ایرانی در کنار سایر حجاج لازم است با طرف عربستانی به توافق برسیم.


رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ثبت نام کنندگان حج تمتع در سالهای 85 و 86 گفت: با توجه به خیل عظیم ثبت نام کنندگان در حج تمتع که منتظر تشرف به این سفر هستند، امیدواریم با پیگیری هایی که صورت می گیرد، بتوانیم سهمیه مازادی را برای حجاج اخذ کنیم و اگر این همراهی از سوی کشور میزبان انجام گیرد، تعداد بیشتری از مشتاقان و منتظران حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می شوند.


رئیس سازمان حج و زیارت درباره راه اندازی عمره نیز اظهار کرد: در موسم حج تمتع گذشته مذاکراتی با طرف عربستانی صورت گرفت؛ شروطی در این خصوص مطرح بود که موضوع امنیت، عزت، آرامش و حفظ کرامت عمره گزاران ایرانی در کنار سایر عمره گزاران از جمله مباحث طرح شده بود.


وی تصریح کرد: ان شاءالله اگر شروط مطرح شده محقق شود، امیدوار هستیم تا مقدمات برای حضور عمره گزاران ایرانی فراهم آید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران