دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد

دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی را‌ه‌اندازی شد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان راه اندازی و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، محمد صادق براتی در همایش تقدیر از خادمان اربعین حسینی اظهارکرد: امسال با همراهی خادمان اربعین کمترین مشکل را در مقایسه سال‌های گذشته در زمینه ورود و خروج زائران، مرزها و ترانزیت داشتیم.


وی گفت: دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان با مشارکت اعضای این ستاد راه‌اندازی شده و سعی داریم در ابتدا آسیب شناسی مراسم اربعین را انجام داده و سپس برای برگزاری هرچه مطلوب‌تر مراسم اربعین سال آینده، از هم اکنون اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهیم.


معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: سهمیه‌ای که برای مواکب اربعین استان در نظر گرفته شد، 58 موکب بود که با تلاش‌های خادمان حسینی و استقبال بی نظیر عاشقان سیدالشهدا (ع) این عدد به 87 مورد رسید.


وی بیان کرد: 3 میلیون و هفتصد هزار زائر از سراسر کشور جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی به کشور عراق اعزام شدند که از این تعداد حدود 200هزار نفر زائران غیر ایرانی بودند که از مرزهای خراسان رضوی و سیستان بلوچستان عازم کشور عراق شدند.


براتی با اشاره به برگزاری هشت جلسه ستاد اربعین، ابراز کرد: در این جلسات حدود 76مصوبه داشتیم که با همراهی و تلاش ارکان حاکمیت و خادمان حسینی این مصوبات به طور کامل اجرایی شد.


وی با اشاره به ظرفیت مناسب مواکب در امر خدمت رسانی به مردم تاکید کرد: تقاضا داریم این ظرفیت‌ها در زمان بروز بلایای طبیعی از قبیل سیل و یا زلزله برای خدمت رسانی به کار گرفته شود تا بتوانیم در تمامی حوزه‌ها حضوری فعال داشته باشیم.


در پایان این مراسم از مسئولان مواکب و خادمان مراسم اربعین حسینی تقدیر شد.


| شناسه مطلب: 98663
اربعین مشهد مقدسمطالب مرتبط

نظرات کاربران