ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود

ثبت نام حج در افغانستان اینترنتی می‌شود

براساس تفاهنمامه‌ای که میان وزارت حج و مخابرات افغانستان به امضا رسیده، ثبت نام حج در این کشور از طریق اینترنت انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، براساس تفاهنمامه‌ای که میان وزارت حج و مخابرات افغانستان به امضا رسیده، ثبت نام حج در این کشور از طریق اینترنت انجام می‌شود.

محمد فهیم هاشمی سرپرست وزارت مخابرات افغانستان حین امضای این تفاهمنامه گفت: این اقدام برای شفافیت و سرعت در امور مربوط به ادای فریضۀ حج صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تا سال آینده این سیستم افتتاح خواهد شد، افزود: براساس این تفاهنمامه قرار است وزارت مخابرات سیستم را راه اندازی کرده و کارمندان را در این رابطه آموزش دهد.

همچنین عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان گفت: تمام مراحل حج از جمله ثبت‌نام، اخذ پاسپورت، ویزا، اطلاعات خروج،‌استفاده از محل ساختمان در عربستان و غیره به صورت الکترونیکی و از طریق این سیستم انجام خواهد شد.

وی افزود: استفاده از این سیستم مدیریت و کنترل فرآیند حج را به صورت موثر تسهیل خواهد کرد، همه ساله 30 هزار نفر از افغانستان برای ادای فریضه حج راهی عربستان می‌شوند.

 

منبع: فارس
مطالب مرتبط

نظرات کاربران