امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی

امضای قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی

قرارداد ارائه خدمات اساسی به حجاج افغانستانی در سال جاری، بین عربستان سعودی و وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان در مکه به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، خبرگزاری «آریانانیوز» نوشت: عبدالحکیم منیب، وزیر ارشاد، حج و اوقاف افغانستان از سوی رئیس‌جمهور این کشور در رأس هیئتی برای انجام امور مقدماتی حج عازم عربستان شد.


این هیئت با مسئولان مؤسسه جنوب آسیا در عربستان درباره عقد قرارداد تنظیم امور حجاج از جمله برگزاری کلاس‌های مربوط به حج در آن مؤسسه،‌ چگونگی عرضه خدمات از طریق کلاس‌ها برای حجاج در سال ۱۳۹۹، در قالب یک جلسه بحث و تبادل نظر کرد.  


منیب در این جلسه، فرایند برگزاری حج طی سال گذشته را در هماهنگی با مؤسسه جنوب آسیا موفق برشمرده و از خدمات آن نهاد قدردانی کرده است و در ادامه این نشست، بعضی از نواقص و کمبودها که در جریان روند برگزاری حج در سال گذشته روی داد را به مؤسسه مورد نظر یادآور شده است.


وی همچنین از مؤسسه جنوب آسیا خواست تا امور مربوط به حجاج افغانستانی در عرصه‌های مختلف مورد توجه بیشتر قرار گیرد و به منظور تسهیل انجام امور آنان در مشعرالحرام پیشنهاد شد که خیمه‌هایی که برای اسکان حجاج تعیین می‌شود، نزدیک به ایستگاه‌های قطار در نظر گرفته شود.


در این نشست همچنین بر این موضوع تأکید شده است که با استفاده از تجارب سال‌های گذشته در زمینه تعدد کلاس‌ها، برای رسیدگی منظم و تنظیم امور مربوط به حجاج در سال ۹۹، بهتر است از کلاس‌های محدودتری استفاده شود.


در این قرارداد،همچنین مقرر شد که خدمات اساسی به حجاج افغانستانی در سال ۹۹ ارائه شود.


یادآور می‌شود، بخش اعظم روند برگزاری حج طی سال‌های گذشته از سوی اداره تدارکات ملی عربستان انجام می‌شد که بر اثر آن، حجاج افغانستانی با مشکلات بسیاری روبرو بودند.


منبع: خبرگزاری ایکنا
مطالب مرتبط

نظرات کاربران