جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی

جزئیات فراخوان هفتمین جشنواره هنرآسمانی

رئیس جشنواره هنر آسمانی، برگزاری این جشنواره را از فعالیت های هنری حوزه علمیه دانست و گفت: در این جشنواره استعدادهای فراوانی شناخته شده اند و اساتید هنرمندی که در حوزه علمیه مورد توجه قرار نمی گرفتند امروزه در کمیته های هنر مشغول هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن نبوی در نشست خبری تشریح فراخوان و برنامه های هفتمین جشنواره هنرهای آسمانی که پیش از ظهر امروز در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد گفت: هنر اصیل در متن قرآن موجود است و اسلام همواره برای انتقال پیام های خود از هنر استفاده کرده است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه گفت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب در استفاده از ابزار هنر برای انتقال پیام، مسئولین حوزه اقدام به برنامه ریزی جدی تری برای ورود به عرصه هنر کاری کردند و درهمین رابطه اقدام به ساماندهی هنر و شناسایی استعدادهای هنری نموده و در قدم های بعدی نیز طرح جامعه هنر در حوزه های علمیه تدوین و به همه مراکز اعلام شده است.

وی افزود: در این طرح طلبه باید در سال چهارم با رشته های هنری آشنایی پیدا کرده و در سال پنجم ، تبدیل به کارشناس در عرصه هنر شود. در این رابطه مدراس علمیه ورود جدی کرده و سعی به تربیت نیرو  و آموزش نیز کرده اند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه، برگزاری جشنواره هنرهای آسمانی را از فعالیت های هنری حوزه علمیه دانست و گفت: در این جشنواره استعدادهای فراوانی شناخته شده اند و اساتید هنرمندی که در حوزه علمیه مورد توجه قرار نمی گرفتند امروزه در کمیته های هنر مشغول هستند که امیدواریم در ارائه الگوی هنر اسلامی به جامعه ایرانی موفق باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هفتمین جشنواره هنرهای آسمانی در دو رشته شعر و هنر برگزار می شود که فراخوان آن از ابتدای دی ماه به حوزه های علمیه ارسال شده و از طریق فضای مجازی نیز اطلاع رسانی صورت گرفته و زمان ارسال آثار نیز تا پایان بهمن ماه  خواهد بود و زمان برگزاری جشنواره اسفند ۹۸ است.

حجت الاسلام و المسلمین نبوی افزود: علاقه مندان به شرکت در هفتمین جشنواره هنرهای آسمانی می توانند آثار خود را از طریق بارگذاری در پایگاه اینترنتی جشنوراه هنرهای آسمانی، مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره واقع در قم، بلوار شهید صدوقی، خیابان فجر، خیابان دانش، مجتمع شهید صدوقی، فاز هفت، همچنین از طریق پست به آدرس دبیرخانه، آثار خود را به دبیرخانه تحویل دهند.

وی با اشاره به شرایط شرکت در هفتمین جشنواره هنرهای آسمانی گفت: خواهران و برادران طلبه می تواند با ارسال آثار هنری جدید در هر دو بخش حضور داشته باشند و هر طلبه فقط می تواند حداکثر سه اثر ارسال کند.

وی افزود: اگر فردی در رشته های دانشگاهی متناسب با رشته های حوزوی در حال تحصیل است می تواند در این جشنواره شرکت کند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه با بیان این که موضوعات هفتمین جشنواره هنرهای آسمانی شامل دو بخش عمومی و ویژه است، اظهارکرد: تبلیغ دین، فرهنگ جهاد و شهادت، اخلاق، عرفان، اربعین حسینی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، عدالت اجتماعی، عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر از موضوعات بخش عمومی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی همچنین نقش افراطی گری و تکفیر در اسلام هراسی از موضوعات بخش ویژه به شمار می روند.

وی در پایان با اشاره به ایجاد مرکز آموزش های هنر و رسانه در حوزه علمیه اظهار کرد: این مرکز از سال تحصیلی آینده از میان طلاب دارای شرایط دانش پژوه خواهد پذیرفت که می توانند کارهای پژوهشی مختلفی در زمینه هنر و رسانه انجام دهند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران