آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد

آزمون ارتقای کارگزاران حج در سراسر کشور برگزار شد

آزمون متقاضیان ارتقا در حوزه‌های مسئولیتی کارگزاران حج تمتع به صورت همزمان در مراکز حج و زیارت استانها و تهران برگزار  شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حمیدرضا محمدی در خصوص آزمون متقاضیان ارتقا در حوزه‌های مسئولیتی کارگزاران حج تمتع گفت: این آزمون به صورت همزمان روز سیزدهم دی ماه ساعت 14 در مراکز حج و زیارت استانها و تهران برگزار  شد.
وی با بیان اینکه برای این آزمون 3 هزار و 965 نفر متقاضی واجد شرایط شرکت کردند، گفت: از میان این افراد تعدادی بعد از کسب حدنصاب امتیازهای لازم، در حوزه های مدیر و معاون کاروان، معاون مجموعه و مامور اجرایی حج مشغول به فعالیت می‌شوند.
مدیرکل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت یادآور شد: افرادی که 30 درصد امتیازات آزمون روز جمعه را کسب کنند برای انجام مصاحبه و امتیازبندی بر اساس شاخص های تعیین شده در آیین نامه اجرایی، دعوت می شوند و از میان این افراد نیز به تناسب تعداد مورد نیاز و با لحاظ بالاترین امتیازات انتخاب می شوند و در لیست کارگزاران حج 99 منظور می شوند تا مدیران کاروانها از میان آنها به انتخاب عوامل و کادر مورد نظر بپردازند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: افراد پذیرفته شده برای مدیریت کاروان های حج بر اساس نیاز در هر شهر توسط سازمان دعوت و بکارگیری خواهند شد و بدون شک از نیروهای کارآمد که بهترین امتیازات و نمرات شاخص ها را کسب کرده باشند، استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت با بیان اینکه متعاقبا امتیاز بندی متقاضیان براساس شاخص های تعیین شده انجام خواهد گرفت، گفت: افرادی که لازم است اطلاعات خود را در سامانه کارگزاران اصلاح و بروز کنند، هرچه سریعتر نسبت به این کار مبادرت ورزند.
وی همچنین یکی از مهمترین عوامل علت آزمون ارتقا را جوانگرایی و کادرسازی عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف آزمون کادرسازی در حوزه کارگزاری حج و انتقال تجربه از افراد مجرب به افراد جدید و مشتاق است. مجموعه کارگزاران حج تلفیقی از افراد باتجربه و جدید با سوابق و شرایط مورد نیاز مبتنی بر دانش است.
محمدی با بیان اینکه یکی از تاکیدات و شاخص ها در سنوات پیش رو موضوع آشنایی کارگزاران با زبان عربی است، گفت: چون حوزه فعالیت کارگزاران حج در عربستان است بنابراین آشنایی با زبان عربی یکی از شاخص ها است و این موضوع مهم در سطح سنجی مدیران نیز تاثیرگذار خواهد بود.


گفتنی است، آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، روز جمعه (13 دی ماه) با حضور در حوزه برگزاری آزمون ارتقای کارگزاران حج 1399 از روند اجرای این آزمون بازدید بعمل آورد و توصیه‌های لازم را به دست اندرکاران این آزمون ارائه کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران